Aktuality

21.11.2014 Trať z Pardubic do Hradce Králové získává druhou kolej

Ředitelský kontrolní den se dnes uskutečnil na stavbě, která probíhá od letošního roku na trati z Pardubic do Hradce Králové. Jeho cílem bylo zhodnotit postup prací a seznámit účastníky s výhledem na další období. Na financování akce se bude podílet Evropská unie z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Doprava.

12.11.2014 Rekonstrukce železničního mostu na trati z Čerčan do Skochovic byla ukončena

Stavba s názvem Rekonstrukce mostu v km 9,531 Čerčany – Skochovice byla dnes slavnostně ukončena. Most převádí jednokolejnou neelektrifikovanou železniční trať přes řeku Sázavu v Týnci nad Sázavou. Jeho rekonstrukce byla spolufinancovaná z Fondu soudržnosti Evropské unie v rámci Operačního programu Doprava. Investorem stavby byla státní organizace Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

10.11.2014 Na modernizované části trati z Havlíčkova Brodu do Brna zrychlí vlaky

Správa železniční dopravní cesty slavnostně zahájila rekonstrukci kolejí v úseku Sklené nad Oslavou – Ostrov nad Oslavou, který je součástí frekventované trati mezi Havlíčkovým Brodem a Brnem. Hlavním přínosem stavby je zvýšení traťové rychlosti na 120 km/h pro klasické vlakové soupravy, respektive na 140 km/h pro naklápěcí soupravy, respektive na 140 km/h pro naklápěcí soupravy.

06.11.2014 Kácení kolem tratí zvyšuje bezpečnost železničního provozu

Pády stromů na koleje a v případě elektrizovaných tratí také na trolej představují významný negativní zásah do železničního provozu. Od nečekané překážky v kolejišti hrozí nejen poškození drážních vozidel, ale především zranění osob, které v nich cestují.

30.10.2014 Do Německa budou vlaky uhánět až stošedesátkou

Modernizace 3. tranzitního železničního koridoru pokročila až ke státní hranici s Německem. Přestavbu jeho nejzápadnější části dnes slavnostně zahájila Správa železniční dopravní cesty. Tradiční poklepání na kolejnici se uskutečnilo v sále Galerie Kulturního centra Svoboda v Chebu.

29.10.2014 Železniční trať Liberec – Tanvald bude rychlejší a bezpečnější

Kolejové úpravy na téměř 28 kilometrech, výstavba nových nástupišť a modernizace sdělovací a zabezpečovací techniky. To vše přinese Rekonstrukce železniční trati Liberec – Tanvald, kterou dnes slavnostně zahájila Správa železniční dopravní cesty v Jablonci nad Nisou.

15.10.2014 Trakční napájecí stanice v Nedakonicích odpovídá

Druhá etapa rekonstrukce rozvodny trakčního napájecího systému ve stanici Nedakonice skončila. Slavnostní ukončení stavby, která probíhala od začátku minulého roku, se uskutečnilo dnes v Přerově. Její realizace přinesla snížení nákladů na provoz a údržbu a eliminaci ekologické zátěže v areálu rozvodny.

09.10.2014 Modernizace přejezdů na Frýdecko-Místecku zahájena

Správa železniční dopravní cesty slavnostně zahájila modernizaci patnácti železničních přejezdů na trati mezi Frýdlantem nad Ostravicí a Ostravicí. Projekt za necelých 180 milionů korun zvýší bezpečnost drážní dopravy v tomto úseku a přispěje i k vyššímu komfortu pro cestující. Hotovo by mělo být již v únoru příštího roku.

02.10.2014 Díky modernizaci budou vlaky projíždět Plzní až čtyřikrát rychleji

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) slavnostně zahájila na hlavním nádraží v Plzni přestavbu východní části stanice ve směru na Prahu. Oficiálně tak začala 1. fáze modernizace plzeňského železničního uzlu. Cílem projektu je upravit stanici tak, aby mohla plnohodnotně vykonávat funkci nejdůležitější křižovatky v regionu v rámci 3. tranzitního koridoru.

25.09.2014 Nová napájecí stanice v Albrechticích ukončí dvacetileté provizorium

Správa železniční dopravní cesty dnes slavnostně zahájila výstavbu trakční napájecí stanice v Albrechticích. Nová měnírna je klíčová pro zachování železniční dopravy na důležité spojnici mezi Opavou a Českým Těšínem bez toho, aby se změnily stávající rozsah a plynulost železniční dopravy.

 

Recepce:
Tel.:+420 222 335 911

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty

Copyrigtht © 2009-2012 SŽDC