Aktuality

29.01.2015 Speciální razicí štít pokřtěn, Viktorie začne pracovat na tunelu

Podle staré tradice byla dnes do portálu nově vznikajícího tunelu v Ejpovicích uložena soška svaté Barbory, patronky všech horníků. Za účasti nejvyšších představitelů Správy železniční dopravní cesty a společností Metrostav a Subterra došlo také na křest více než 110 metrů dlouhého speciálního štítu TBM S-799, který vyrazí pod vrchy Homolka a Chlum dva nejdelší tunelové tubusy v České republice. Délka každého z nich přesáhne 4 kilometry.

22.01.2015 Elektrotechnika

14.01.2015 Mimořádná změna železniční osobní dopravy od 2. února

Správa železniční dopravní cesty připravila od pondělí 2. února 2015 mimořádnou změnu jízdního řádu železniční osobní dopravy na celkem patnácti tratích. Stalo se tak zejména v návaznosti na zahájení výluk ve stanici Praha hlavní nádraží, které souvisejí s rekonstrukcí zastřešení haly nad prvním až čtvrtým nástupištěm.

09.01.2015 SŽDC varuje před falešnými změnami účtů dodavatelů

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) se na sklonku loňského roku stala obětí podvodu. V prosinci 2014 obdržela oficiální žádost na změnu čísla vybraných účtů u jednoho ze svých dodavatelů. Toto bankovní spojení se však následně ukázalo jako falešné.

18.12.2014 Cestujícím ve stanici Uherský Brod již slouží nové nástupiště

Správa železniční dopravní cesty dokončila stavební práce v prostoru železniční stanice Uherský Brod, které jsou součástí druhé etapy výstavby tamního dopravního terminálu. Cestující tak již mohou využívat nové nástupiště, které přímo navazuje na právě budovaná autobusová stání. Hlavním investorem akce je město Uherský Brod, realizaci projektu podpořil Program švýcarsko-české spolupráce.

16.12.2014 Boom příměstských zastávek pokračuje

Na příměstské trati z Prahy-Smíchova do Hostivice a Rudné u Prahy vznikla další zastávka – Chýně jih. Její slavnostní otevření se uskutečnilo dnes, cestující ji ale mohou využít již od neděle 14. prosince, kdy začal platit nový jízdní řád. Jde o další krok v naplňování projektu zatraktivnění příměstské vlakové dopravy. Již letos 1. září byl slavnostně zahájen provoz na zastávkách v Rudné, Chýni, Jinočanech, Hostivici-Sadové a Hostivici-U hřbitova. Správa železniční dopravní cesty a Středočeský kraj do nich společně investovaly desítky milionů korun.

15.12.2014 Na Kačerově lze nově přestoupit z vlaku na MHD

Správa železniční dopravní cesty uvedla do zkušebního provozu novou vlakovou zastávku Praha-Kačerov. Od nedělní změny jízdního řádu zde začaly zastavovat osobní vlaky. Hlavním přínosem stavby je přímé propojení železnice s linkou metra a dalšími složkami městské hromadné dopravy. Přístup k vlaku je totiž napojen na podchod pod ulicí Michelská, který již patří ke stanici metra Kačerov. Projekt rovněž počítá s napojením na autobusové linky.

12.12.2014 Vlaky se od neděle vrátí na několik tratí, v dubnu vyjedou na ostravské letiště

Polovina prosince je pravidelně obdobím, kdy dochází k největším změnám ve veřejné dopravě. Na české železnici sestavuje nový jízdní řád na základě požadavků jednotlivých dopravců Správa železniční dopravní cesty. Nejvíce vlaků – 8 457 – vypraví tradičně České dráhy, na ostatní dopravce pak připadá 477 spojů.

11.12.2014 Obyvatelstvo 2015

 

Recepce:
Tel.:+420 222 335 911

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty

Copyrigtht © 2009-2012 SŽDC