Aktuality

28.03.2017 Cestování vlakem na trati Hradec Králové – Trutnov je rychlejší a bezpečnější

Správa železniční dopravní cesty slavnostně ukončila revitalizaci železniční trati Hradec Králové – Jaroměř – Trutnov. Největším přínosem projektu je zvýšení bezpečnosti, zlepšení jízdního komfortu a zvýšení rychlosti železniční dopravy.

22.03.2017 Vlaky bude možné zastavit na dálku i na tratích s digitálním systémem GSM-R

Společnosti TTC Marconi a Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) úspěšně demonstrovaly novou funkci dispečerského terminálu a sítě GSM-R: Dálkové zastavení vlaku, takzvaný Generální STOP. Prezentace pro novináře a odbornou veřejnost z Česka i ze zahraničí proběhla dnes v železniční stanici Sadská na Nymbursku.

22.03.2017 Zavádění systému GSM-R v České republice

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vybavila v loňském roce 482 kilometrů tratí digitálním rádiovým systémem GSM-R. Celkem je tak již pokryto 1 660 traťových kilometrů. Během následujících let by se měl tento systém rozšířit na celou transevropskou dopravní síť TEN a postupně také na další celostátní i regionální tratě v České republice.

17.03.2017 Začala rekonstrukce železniční trati z Berouna do Králova Dvora

Správa železniční dopravní cesty dnes slavnostně zahájila rekonstrukci traťového úseku z Berouna do Králova Dvora, který je součástí třetího tranzitního železničního koridoru. Přínosem stavby bude kromě celkové modernizace železniční stanice Beroun také zvýšení traťové rychlosti a modernizace zabezpečovacího zařízení. Zhotovitelem prací je sdružení firem pod vedením EUROVIA CS.

28.02.2017 Hodnotící komise vybraly zhotovitele dvou největších pražských železničních staveb pro letošní rok

Hodnotící komise po posouzení kvalifikace vyhodnotily všechny podané nabídky, žádný z uchazečů nebyl vyloučen, a vybraly vítězné nabídky na realizaci významných stavebních akcí pražského železničního uzlu, a to konkrétně pro optimalizaci traťového úseku Praha-Hostivař – Praha hl. n. a rekonstrukci Negrelliho viaduktu.

27.02.2017 Kontrola NKÚ neshledala u SŽDC porušení zákonů při přípravě a realizaci projektů GSM-R a ETCS

Činnost Správy železniční dopravní cesty při přípravě a stavební realizaci projektů týkajících se zajištění interoperability na stávajících železničních tratích se zaměřením na postup při zadávání veřejných zakázek byla v souladu se zákonem a bez systémových nedostatků. K tomuto závěru dospěl po více jak půlroční kontrole Nejvyšší kontrolní úřad.

24.02.2017 Přerušení provozu kvůli spadlým stromům byla jen krátkodobá

Česko zasáhla ve čtvrtek večer a v dnešních ranních a dopoledních hodinách vichřice, která ovlivnila vlakovou dopravu především v západní části republiky.

22.02.2017 Informace ze zasedání Správní rady SŽDC

Správní rada Správy železniční dopravní cesty dnes na svém pravidelném zasedání projednala „Plán hospodaření na rok 2017“. Plánovaná EBITDA na rok 2017 byla schválena ve výši 1 865 609 tis. Kč. Plán je sestaven jako vyrovnaný, kdy příjmy pokrývají výdaje vyplývající z hospodaření organizace. Plánované provozní zdroje SŽDC v jednotlivých segmentech činností SŽDC plně pokrývají provozní výdaje na zajištění provozuschopnosti a provozování železniční dopravní cesty, na zajištění oprav a údržby osobních nádraží.

17.02.2017 Z Ruzyně budou jezdit vlaky na letiště rychlostí až 100 km/h

Správa železniční dopravní cesty představila veřejnosti klíčovou část připravovaného železničního spojení Prahy s Letištěm Václava Havla. Veřejná prezentace a diskuze ke zpracování projektové dokumentace projektu Modernizace a novostavba trati Praha-Veleslavín (včetně) – Praha-Letiště Václava Havla (včetně) proběhla ve čtvrtek 16. února 2017 vpodvečer v posluchárně Fakulty dopravní ČVUT.

09.02.2017 Stamiliony korun pomohou v letošním roce zvýšit bezpečnost na přejezdech

Správa železniční dopravní cesty pokračuje i letos ve zvyšování bezpečnosti na železničních přejezdech. V letech 2013 až 2016 zmodernizovala celkem 276 přejezdů za 2,3 miliardy korun. A v tomto trendu hodlá pokračovat i v letošním roce, kdy správce drážní infrastruktury plánuje vynaložit celkem 1,4 miliardy korun na zvýšení bezpečnosti na přejezdech.

 

Recepce:
Tel.:+420 222 335 711
(v pracovní době Po-Pá)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

Copyright © 2009-2012 SŽDC