Aktuality

20.09.2016 Student Cup SŽDC zavítá poprvé do Děčína

Děčín bude tento čtvrtek poprvé dějištěm sportovně-vzdělávacího projektu s názvem Student Cup SŽDC. Na hřišti VOŠ a SPŠ strojní, stavební a dopravní ve Slovanské ulici se sejde přibližně 150 žáků osmých a devátých tříd ze základních škol v Děčíně a okolí. Připraveny pro ně budou jak vědomostní testy, tak i zajímavé sportovní soutěže.

16.09.2016 Ministr dopravy Dan Ťok: Evropský komunikační standard GSM-R propojil českou železnici s rakouskou

Státní organizace SŽDC (Správa železniční dopravní cesty) oficiálně převzala od zhotovitele Kapsch další dvanáct a půl kilometru dlouhý železniční úsek, na němž byla rozšířena rádiová technologie GSM-R. Strategická trasa ze Znojma přes Šatov až ke státní hranici s Rakouskem byla pokryta evropským standardem za necelý rok. „Postupně tím železnici technicky více zabezpečujeme a zrychlujeme. Použitím této technologie se také lépe propojujeme s naším jižním sousedem,“ řekl ministr dopravy Dan Ťok.

15.09.2016 Cestování vlakem z Českých Budějovic do Volar je rychlejší, bezpečnější i pohodlnější

Správa železniční dopravní cesty revitalizovala regionální trať z Českých Budějovic do Volar. Největším přínosem projektu je zvýšení bezpečnosti a rychlosti železniční dopravy na uvedené šumavské dráze.

08.09.2016 V neděli končí výluka na brněnském hlavním nádraží, cestujícím slouží nová nástupiště

Tuto neděli končí tříměsíční omezení dopravy na brněnském hlavním nádraží. Správa železniční dopravní cesty opravovala od června 2. a 3. nástupiště, přilehlé koleje, trakční vedení nad nimi a most nad ulicí Špitálka. Oprava si vyžádala finanční náklady bezmála 92 miliónů korun. Ukončení letní výluky zpestří na hlavním nádraží také návrat oblíbené znělky „Hvězdy jsou jak sedmikrásky nad Brnem“.

07.09.2016 Drážní hasiči prezentují svou techniku dětem

První zářijové týdny jsou z hlediska úrazů a dopravních nehod, jejichž účastníky jsou děti, velmi rizikové. Děti si po návratu z prázdnin znovu osvojují pravidla bezpečného chování nejen v silničním provozu. Pomoci jim v tom má zábavně-vzdělávací projekt V POHODĚ DO ŠKOLY, jehož garantem je BESIP a v rámci kterého se prezentují také hasiči Správy železniční dopravní cesty.

26.08.2016 Mimořádná změna železniční osobní dopravy od 5. září

Správa železniční dopravní cesty připravila na pondělí 5. září mimořádnou změnu jízdního řádu železniční osobní dopravy 2016. Od tohoto data dochází jen k minimálním úpravám v jízdě vlaků.

11.08.2016 Stovky Pražanů denně riskují při přecházení kolejiště

Dnes skončila dvoudenní preventivně bezpečností akce „Riskuješ? Zaplatíš!“, kterou pořádala Správa železniční dopravní cesty a Policie České republiky. Tento projekt, který postupně pokračuje po všech krajích v Česku, byl tentokrát zaměřen na Prahu. Cílem bylo upozornit cestující na skutečnost, že se přecházením přes koleje dopouštějí přestupku.

05.08.2016 Modernizace tříkolejného úseku z Prahy-Běchovic do Úval je dokončená

Správa železniční dopravní cesty ukončila jednu z nejvýznamnějších staveb na území hlavního města Prahy a středočeského regionu – modernizaci traťového úseku z Prahy-Běchovic do Úval. Tato náročná stavba, která byla po dlouhých letech příprav zahájena 17. října 2013, se v květnu letošního roku dočkala úspěšného uvedení do zkušebního provozu.

04.08.2016 Vyjádření k problematice vadných jazyků výhybek

Veškerá dosavadní šetření podepřená dodatečnými zkouškami a metalografickými rozbory prokázala, že se nejedná o charakter vady, který by měl vliv na bezpečnost provozu.

29.07.2016 Začíná revitalizace trati z Brna do Jihlavy. V její části nahradí vlaky až do prosince autobusy.

Správa železniční dopravní cesty zahájila revitalizaci podstatné části železniční trati číslo 240. Stavět se bude v úseku Zastávka u Brna – Krahulov, který měří celkem 45,6 km. V souvislosti s tím také dnes začala mezi Náměští nad Oslavou a Okříškami nepřetržitá výluka, která potrvá až do 8. prosince.

 

Recepce:
Tel.:+420 222 335 711

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty

Copyrigtht © 2009-2012 SŽDC