Aktuality

28.06.2016 Cesta vlakem z Brna na sever je díky modernizaci rychlejší a pohodlnější

Správa železniční dopravní cesty zmodernizovala traťový úsek mezi Brnem-Maloměřicemi a Brnem-Židenicemi. Hlavním přínosem projektu je především zvýšení traťové rychlosti a zajištění většího pohodlí a bezpečnosti cestujících.

27.06.2016 Cestování vlakem mezi Táborem a Pískem je nyní pohodlnější

Správa železniční dopravní cesty zlepšila parametry jihočeské trati z Tábora do Ražic. Hlavním cílem projektu bylo její uvedení do technického stavu odpovídajícího evropským parametrům a standardům.

24.06.2016 Informace ze zasedání Správní rady SŽDC

Dne 24. 6. 2016 se za účasti ministra dopravy Dana Ťoka sešla Správní rada SŽDC na svém pravidelném jednání. Hlavním bodem jejich programu byl podpis smluv o prodeji části závodu mezi ČD a SŽDC.

24.06.2016 Největší hráči na české železnici podepsali memorandum o zkvalitnění spojení Praha – Mnichov

Ředitelé Správy železniční dopravní cesty, Českých drah a ČD Cargo dnes podepsali memorandum o společném postupu při snaze o zásadní zkvalitnění spojení mezi Prahou a Mnichovem. Na této lince není železnice s jízdní dobou téměř šest hodin konkurenceschopná. Neelektrizovaná jednokolejná část trati z Plzně do Řezna se dvěma úvratěmi diskvalifikuje v boji o zákazníky jak osobní, tak i nákladní dopravu.

23.06.2016 Riskuješ? Zaplatíš! A někdy i životem…

Dnes se uskutečnila preventivně bezpečností akce „Riskuješ? Zaplatíš!“, kterou pořádala Správa železniční dopravní cesty a Policie České republiky. Touto akci na území Královohradeckého kraje chtějí obě instituce upozornit na riskantní chování řidičů i chodců při pohybu na železnici a železničních přejezdech.

13.06.2016 Cestování v úseku Stéblová – Opatovice nad Labem je díky modernizaci rychlejší, bezpečnější a pohodlnější

Správa železniční dopravní cesty vybudovala 2. kolej na traťovém úseku Stéblová – Opatovice nad Labem. Projekt je první částí modernizace trati Hradec Králové – Pardubice – Chrudim. Hlavním přínosem stavby je především zvýšení traťové rychlosti a zajištění většího pohodlí a bezpečnosti cestujících.

10.06.2016 V Praze na Chodově se srazil osobní vlak s kamionem

Naštěstí se jednalo pouze o simulovanou srážku. Správa železniční dopravní cesty se touto ukázkou výcviku drážních hasičů připojila k mezinárodní akci ILCAD 2016. Ta se již tradičně koná u příležitosti Mezinárodního dne bezpečnosti na železničních přejezdech. Letošním tématem je nerespektování řidičů silničních vozidel signalizace výstražného zařízení na železničních přejezdech. Téměř každý den se můžeme opakovaně přesvědčit, o jak aktuální téma se jedná.

08.06.2016 Student Cup SŽDC po čtvrté pro pražské studenty

Praha, 8. června 2016 – Ve svém čtvrtém ročníku celodenní sportovně-vzdělávací akci Student Cup SŽDC přivítá Správa železniční dopravní cesty studenty 8. a 9. tříd základních škol, kteří se v blízké době budou rozhodovat o svém budoucím povolání. Cílem projektu je zábavnou formou představit studentům drážní profese a motivovat je při výběru technických středoškolských studijních oborů.

08.06.2016 Provoz na trati mezi Trutnovem a Teplicemi nad Metují je díky modernizaci přejezdů bezpečnější

Správa železniční dopravní cesty zmodernizovala železniční přejezdy na trati mezi Trutnovem a Teplicemi nad Metují. Největším přínosem projektu je nejen zvýšení bezpečnosti drážní dopravy v uvedeném úseku, ale i plynulosti železničního a silničního provozu a zajištění vyššího komfortu pro cestující.

07.06.2016 Pravidelná změna železniční osobní dopravy od 12. června 2016

Správa železniční dopravní cesty připravila od neděle 12. června pravidelnou změnu jízdního řádu železniční osobní dopravy na celkem 77 tratích základní železniční sítě a na dalších s nostalgickými a výletními vlaky. Stalo se tak na základě žádostí příslušných dopravců a krajů.

 

Recepce:
Tel.:+420 222 335 711

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty

Copyrigtht © 2009-2012 SŽDC