Aktuality

20.04.2015 Reakce správce drážní infrastruktury na závěry NKU

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) prověřil poskytování, čerpání a použití peněz na opravy a údržbu celostátních a regionálních drah v letech 2010 až 2014. Kontrola nezjistila u Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) ani u jejích oblastních ředitelství zásadní pochybení. Podle NKÚ se při kontrole ukázalo, že SŽDC mohla být v některých jednotlivých případech hospodárnější. Správce železniční infrastruktury však nesouhlasí s některými výtkami kontrolorů, které NKÚ uvádí ve své tiskové zprávě.

20.04.2015 Předpisy, opatření ředitele SŽG

Předpisy, opatření ředitele SŽG Olomouc důležité pro činnost externích geodetů

17.04.2015 Přistoupení ČR k nákladnímu koridoru Severní moře – Balt

(Wilhelmshaven/Bremerhaven/Hamburg/Amsterdam/Rotterdam/Antwerpen-Aachen/Berlin-Warszawa-Terespol (polsko-běloruská hranice)/Kaunas-Rīga-Tallinn).

17.04.2015 Dokumenty

08.04.2015 Mimořádná změna jízdního řádu od 13. dubna 2015

Správa železniční dopravní cesty připravila od pondělí 13. dubna 2015 mimořádnou změnu jízdního řádu železniční osobní dopravy. K úpravám v jízdě vlaků dochází na více než dvacítce tratí, a to na základě žádosti dopravců a krajů a v některých případech i v návaznosti na zahájení dalších etap dlouhodobých výlukových akcí.

02.04.2015 Správa železniční dopravní cesty podpoří brněnskou odbornou školu

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), Jihomoravský kraj a Střední škola informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno dnes podepsaly dohodu o vzájemné spolupráci. Ta se bude týkat například náboru žáků pro studium na této škole, pořádání kurzů a školení pro učitele odborných předmětů nebo také inovace školních vzdělávacích programů v oblasti sdělovací a zabezpečovací techniky.

24.03.2015 Prezentace

23.03.2015 Film To nedáš! chce zachraňovat lidské životy na železnici

Správa železniční dopravní cesty uvedla ojedinělý bezpečnostně-preventivní studentský film s příznačným názvem To nedáš! Cílem tohoto společného projektu s Českými drahami je zejména u mladých lidí podpořit prevenci a osvětu v oblasti bezpečnosti na železnici. Slavnostní premiéra filmu se uskutečnila dnes v pražském kinu MAT za přítomnosti nejvyšších představitelů SŽDC, ČD, partnerů projektu, autorů a dalších hostů.

18.03.2015 SŽDC opravila most přes Ohři na trati Chomutov – Cheb

Správa železniční dopravní cesty dokončila komplexní rekonstrukci železničního mostu u Ostrova na Karlovarsku na trati Chomutov – Cheb. Slavnostní ukončení výstavby se uskutečnilo dnes v železniční stanici Vojkovice nad Ohří. Cílem stavby bylo zachovat provoz dvoukolejné trati při požadované třídě zatížení, prostorové průchodnosti a traťové rychlosti.

27.02.2015 Pokračující modernizace tratě přes Úvaly přinese změny v jízdě vlaků

Modernizace traťového úseku Praha-Běchovice – Úvaly postoupí v úterý 3. března do další fáze. Její součástí bude i oprava dvoukolejného mostu v železniční stanici Úvaly, která přinese výrazné snížení kapacity trati. Z tohoto důvodu dojde k redukci vybraných vlakových spojů přes tuto stanici.

 

Recepce:
Tel.:+420 222 335 911

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty

Copyrigtht © 2009-2012 SŽDC