Aktuality

Autor:

Autor:

Autor:

Autor:

Autor:

Autor:

Autor:

Autor:

Seznamte se s novým porotcem

Antonín Lavrenčík je pražský portrétní fotograf. Pochází z rodiny, kde oba rodiče byli vášnivými amatérskými fotografy. On sám jsem se fotografii začal plně věnovat během vysokoškolských studií, kdy dominoval klasický film. S fotoaparátem trávil veškerý svůj čas a v temné komoře vyvolával své filmy a fotografie ještě „po staru“. Mezi jeho první fotoaparáty patřila Praktica, a pak Nikon F80. Přechod na digitální techniku ho přesvědčil svojí pružností a nízkými provozními náklady. Nyní fotí s fotoaparátem Nikon D750. Celý svůj profesní život se pohyboval v oblasti SW společností, kde působil na různých postech. V tomto období se věnoval volné tvorbě a čas od času pracoval na zakázkách různého charakteru. Až okolnosti ho přiměly stát se profesionálním fotografem. Od roku 2013 se věnuje fotografii na plný úvazek. Portrétní fotografií vyučuje ve Fotoinstitutu a na platformě Kurzy živě. Spolupracuje s mladou a talentovanou fotografkou Zuzkou Höferovou.

 

Krátký rozhovor:
Kdybych nebyl fotografem, byl bych…
Netuším, jakou profesi bych zastával, ale chtěl bych být užitečný.
Když fotím, soustředím se především na
Během fotografování se soustředím na bambilión věcí. Pokud tam dostanu svojí představu, jsem spokojený.
Fotografie by měla…
Měla by mluvit a zaujmout diváka.
Fotosoutěž SŽDC má přínos především…
Z pohledu účastníka soutěže to záleží na motivaci každého z nich. Obecně, soutěž by měla podnítit kreativitu fotografů a divákům by měla zprostředkovat zajímavé obrazy ze života kolem kolejí.
Jejím organizátorům bych vzkázal…

Díky! Soutěž je fajn.

S Antonínem Lavrenčíkem se můžete setkat na chystaném Setkání fotografů společnosti Fotoinstitut.cz dne 1.4. v KC Zahrada na Chodově. Antonín zde bude mít tři workshopy - Zajímavé techniky retuše portrétní fotografie LR/PS od 10:00-11:00 hod, Světlo v ateliéru kreativně 12:00 - 14:00 hod a Portrét v ateliéru kreativně 14:00 - 16:00

webové stránky autora: http://business-portret-praha.cz

Návrat zpět