Informace o soutěži

fotografie zobrazující život na železnici, interakci lidí na nádražích a v jejich bezprostřední blízkosti

V návaznosti na úspěšných pět předchozích ročníků vyhlašujeme letos už 6. ročník fotosoutěže SŽDC.
Letos se do popředí našeho zájmu dostávají především lidé. Pro běžné cestující zatím nepostřehnutelná, pro SŽDC s.o. však zásadní změna. Naše organizace se v minulém roce stala vlastníkem a správcem staničních budov. Proto nás v letošním ročníku zajímá, jakým způsobem zaměříte svoje objektivy na centrum každodenního života a vzájemné mezilidské interakce, kterým jsou nádražní prostory. Nedílnou součástí života na železnici se tak pro nás stávají i lidé, naši cestující. Nádraží a jejich okolí jsou místem nepřetržitého života. Odehrává se zde spousta pozoruhodných příběhů. Ty vytvářejí prostor pro momentky, které se ideálně hodí například do rubriky „Reportážní fotografie“ , případně do nově pojaté rubriky „Lidé na nádraží“. A my se budeme těšit s jakou originalitou a jedinečností se tohoto tématu chopíte. Pochopitelně i nadále nás zajímá vaše pojetí modernizace, rekonstrukcí a výstavby nových tratí. Každým rokem dokazujete, že i tak zdánlivě obyčejná věc, jako koleje a železniční stavby mohou na fotografiích získat zcela jedinečný vzhled.

Nezapomínejte, že i nadále spíše než historicky-nostalgické fotografie upřednostňujeme originalitu pohledu a jedinečnost zpracování. Zajímá nás fotografie, kde není ústředním motivem fotografie vlak. Úspěšné a podařené snímky se budou objevovat v publikacích společnosti SŽDC. Soutěž je určena jak amatérům, tak profesionálům. Svoje fotografie zasílejte po celou dobu konání fotosoutěže. Přihlásit se můžete zasláním přihlášky s přiloženými fotografiemi elektronickou formou.

Fotosoutěž má letos 4 kategorie. Kromě těch už známých, kterými jsou Současná infrastruktura, Studentská fotografie (kategorie zahrnující všechny ostatní kategorie ale určená pro studenty do 25 let) a Reportážní fotografie jsme letos přidali kategorii Lidé na nádraží. V této kategorii můžete naplno projevit svoje schopnosti vytváření tzv. momentek vystihujících každodenní hemžení uvnitř i kolem staničních budov.

Přihlášku a čestné prohlášení je možné stáhnout zde.

Přihláška 2017

Čestné prohlášení