FOTO
SOUTĚŽ
2017

Žijeme železnicí

DO SOUTĚŽE!

Ve středu 15.11. proběhlo slavnostní finále a ocenění vítězů. Vítězné fotografie si můžete prohlédnout v galerii Vítězné fotografie 2017. Vítězům tímto ještě jednou gratulujeme.

Informace
o soutěži

Téma fotosoutěže:  „ŽIJEME ŽELEZNICÍ“


V návaznosti na úspěšných pět předchozích ročníků vyhlašujeme letos už 6. ročník fotosoutěže SŽDC.
Letos se do popředí našeho zájmu dostávají především lidé. Pro běžné cestující zatím nepostřehnutelná, pro SŽDC s.o. však zásadní změna. Naše organizace se v minulém roce stala vlastníkem a správcem staničních budov. Proto nás v letošním ročníku zajímá, jakým způsobem zaměříte svoje objektivy na centrum každodenního života a vzájemné mezilidské interakce, kterým jsou nádražní prostory. Nedílnou součástí života na železnici se tak pro nás stávají i lidé, naši cestující. Nádraží a jejich okolí jsou místem nepřetržitého života. Odehrává se zde spousta pozoruhodných příběhů. Ty vytvářejí prostor pro momentky, které se ideálně hodí například do rubriky „Reportážní fotografie“ , případně do nově pojaté rubriky „Lidé na nádraží“. A my se budeme těšit s jakou originalitou a jedinečností se tohoto tématu chopíte. Pochopitelně i nadále nás zajímá vaše pojetí modernizace, rekonstrukcí a výstavby nových tratí. Každým rokem dokazujete, že i tak zdánlivě obyčejná věc, jako koleje a železniční stavby mohou na fotografiích získat zcela jedinečný vzhled.
 

VÍCE O SOUTĚŽI

Posílejte
své práce!

SOUTĚŽTE
O HODNOTNÉ CENY

PŘIHLÁSIT SE

Slovo generálního ředitele

Ing. Pavel Surý

Ing. Pavel Surý, generální ředitel

Vážení přátelé, milé fotografky a fotografové.

Rok se s rokem sešel a já mám tu čest zahájit již šestý ročník fotosoutěže SŽDC. Troufám si tvrdit, že za tu dobu už tato soutěž k naší železnici neodmyslitelně patří a že si získala své stálé příznivce, o čemž svědčí mimo jiné i fakt, že řada z vás se soutěže účastní opakovaně. V letošním roce máme jednu novinku a tou je nová kategorie „Lidé na nádražích“...

Celé úvodní slovo

Odborná porota

Helena Macenauerová

Reportážní fotografie

Helena Macenauerová
CELÝ PROFIL

Navštivte fotografa:

Antonín Lavrenčík

Portrétní fotografie, práce s fotografií

Antonín Lavrenčík
CELÝ PROFIL

Navštivte fotografa:

Josef Voleman

Hlavně reportážní fotografie

Josef Voleman
CELÝ PROFIL

Hana Connor

Mezinárodní zkušenosti

Hana Connor
CELÝ PROFIL

Navštivte fotografa:

Vojta Herout

Vítěz Czech press foto

Vojta Herout
CELÝ PROFIL

Navštivte fotografa:

Aktuality

Setkání fotografů 27.11.

Setkání fotografů 27.11.

20. 11. 2017

Populární akce Setkání fotografů je určena každému, kdo se zajímá o fotografování. Na své si přijdou začátečníci, zapálení fandové, ale i profesionální fotografové. Celý den zde budou probíhat zajímavé přednášky z nejrůznějších oblastí fotografie, fotoškoly, poradny s profesionály, diskuse s fotografy a soutěže o zajímavé ceny.

CELÁ AKTUALITA
Vítězové fotosoutěže 2017

Vítězové fotosoutěže 2017

20. 11. 2017

Ve středu 15.11. proběhlo ve vládním salonku na hlavním nádraží v Praze slavnostní vyhlášení vítězů 6. ročníku Fotosoutěže SŽDC 2017. Seznamte se s vítěznými snímky.

CELÁ AKTUALITA
FotoŠkoda FEST

FotoŠkoda FEST

25. 10. 2017

Prostory Centra FotoŠkoda i celého paláce Langhans se po půl roce opět naplno otevírají všem příznivcům fotografie. Prožijte s námi již podesáté týden plný workshopů, přednášek, výstav, produktových novinek a především inspirativních zážitků

CELÁ AKTUALITA
Výstava fotografií z FotoExpedic 2017 FotoInstitut.cz

Výstava fotografií z FotoExpedic 2017 FotoInstitut.cz

03. 10. 2017

Zveme vás na výstavu fotografií z FotoExpedic 2017 FotoInstitut.cz, která probíhá od 2. do 15.10.2017 v Minigalerii Centrum FotoŠkoda. Vernisáž se koná 2.10. od 17:00.

CELÁ AKTUALITA