Rekonstrukce přejezdu v km 88,285 trati Chlumec nad Cidlinou - Trutnov Poříčí

Stavba řeší rekonstrukci přejezdového zabezpečovacího zařízení  a rekonstrukci přejezdové konstrukce včetně železničního spodku a svršku v prostoru přejezdu. Stávající přejezdové zařízení bude nahrazeno novým reléovým světelným přejezdovým zabezpečovacím zařízením s elektronickými doplňky dle ČSN 34 2650 ed.2., tj. s polovičními závorami. Pro detekci železničního vozidla bude použitý nezávislý systém na kolejovém šuntu - počítače náprav.  Zařízení bude vybaveno varovným zařízením pro zrakově postižené a záznamovým zařízením. Technologie bude umístěna v reléovém domku. Náhradním zdrojem bude bezúdržbová baterie Ni-Cd. Dále bude vybudována nová přejezdová konstrukce, v souvislosti s tím bude provedená oprava v potřebné délce,  a to rekonstrukce železničního spodku.

V souladu s globálním cílem prioritní osy 3, jímž je zlepšením železniční dopravy na síti mimo TEN-T, bude dosaženo zvýšení dopravní dostupnosti. Účelem stavby je také zvýšení bezpečnosti železničního a silničního

provozu, zejména zvýšení bezpečnosti na uvedených železničních přejezdech, zvýšená spolehlivost zařízeníželezniční dopravní cesty s omezením vlivu lidského činitele a centralizací zabezpečovacího zařízení.

 

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC