Modernizace trati Veselí nad Lužnicí - Tábor, 1. část, úsek Doubí u Tábora - Tábor

Projekt "Modernizace trati Veselí nad Lužnicí - Tábor, 1. část, úsek Doubí u Tábora - Tábor" je součástí 4. národního železničního koridoru (IV. TŽK) Děčín státní hranice – Praha – Benešov u Prahy – Tábor – České Budějovice – Horní Dvořiště (viz Příloha B III Part B.1.B - D).


Z vnitrostátního hlediska pak IV. koridor v úseku Praha - České Budějovice spojuje krajské město České Budějovice s hlavním městem Praha. Traťový úsek  Doubí u Tábora– Tábor je současně částí traťového úseku Veselí n.L. - Tábor se silnou příměstskou dopravou aglomerace Planá n.L. – Sezimovo Ústí – Tábor.

 

Vzhledem k tomu, že se jedná o jednokolejnou, elektrifikovanou trať, která bude zdvojkolejněná, vyžádá si územní nároky a požadavky na úpravu okolí. Rozsah modernizačních prací na tomto úseku zahrnuje kromě zdvojkolejnění tratě dále také  úpravy a sanaci železničního spodku, rekonstrukci železničního svršku, odvodnění, mostů úrovňových přejezdů, obnovu řídícího a komunikačního vybavení, úpravu a zřízení nového trakčního vedení a vybudování nové transformační stanice. Rekonstrukce kolejiště železniční stanice Planá nad Lužnicí a Tábor (vybudování podchodu a ostrovních nástupišť). Přesný rozsah prací je uveden níže. 

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC