Optimalizace trati st. hr. SR – Mosty u Jablunkova – Bystřice n. Olší


Diskuse

Tunel v Mostech u Jablunkova

3. 1. 2013 | Martajs

Dobrý den, mám skromný dotaz. Doslechl jsem se, že po dostavbě nového tunelu bude vedlejší starý tunel zasypán. Nevím nakolik je tato informace pravdivá, ale zdá se mi hodně nelogická. Jaké pohnutky by stavaře k tomu vedly? Nechápu proč by nemohl být tubus starého tunelu zachován a ošetřen jako kulturní památka. Stavba sto let stará by si to snad zasloužila. Nebo jsme takoví barbaři, že necháme zničit něco co se nepovedlo zničit za války? Jsem na rozpacích a proto bych rád znal názor někoho fundovaného. děkuji.

RE: Tunel v Mostech u Jablunkova

4. 1. 2013 | Tiskový mluvčí SŽDC

Dobré odpoledne,

ze stavebního povolení na stavbu Optimalizace trati st. hr. SR – Mosty u Jablunkova –Bystřice nad Olší vyplývá, že v části stávajícího provozovaného tunelu musí být podle požadavku hasičů vytvořena úniková štola. Druhá polovina tunelu se musí vzhledem k velmi špatnému technickému stavu zasypat.

V případě zachování tunelu by musela rekonstrukci stávajícího tunelu (tzn. veškerou dokumentaci, stavební povolení, majetkové záležitosti, finanční zdroje, realizaci apod.) zajistit obec Mosty u Jablunkova. V případě SŽDC by to nebylo možné, protože tunel by již nesloužil dráze.

Tunel v Mostech u Jablunkova

2. 8. 2013 | Martajs

Tak přece je to pravda!
To co se nepovedlo za války povedlo se v době míru. Ke zrušení tunelu nepotřebujeme výbušniny, stačí papír a peníze. Kdo je má, může všechno, kdo je nemá smutně kouká. Smutná tvář kapitalismu po Česku.
Ale aspoň mám jasno, že na každém šprochu je pravdy trochu.
Otázka na závěr: Opravdu neexistuje žádné jiné východisko jak tuto památku zachránit?

Vložit příspěvek
Vyjma zvýrazněných, příspěvky v diskusi nevyjadřují stanovisko SŽDC.

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC