Optimalizace traťového úseku Praha Hostivař - Praha hl. n., I. část - žst. Praha Hostivař


Diskuse

Odpověď: průchod Strašnice - Slatiny

8. 7. 2014 | Tiskový mluvčí SŽDC

Dobrý den, Váš dotaz se netýká předmětné stavby „Optimalizace traťového úseku Praha Hostivař – Praha hl. n., I. část – žst. Praha-Hostivař“, která zahrnuje jen stanici v Hostivaři. Úsek před Slatiny patří do navazující stavby „Optimalizace traťového úseku Praha Hostivař – Praha hl. n., II. část – Praha Hostivař – Praha hl. n.“.
Podjezd ulice V Korytech bude přestavěn a rozšířen na zhruba dvojnásobné rozpětí, které umožní pod mostem vést cyklostezku nebo rozšířit komunikaci na čtyři jízdní pruhy. V úseku mezi ulicemi V Korytech a U Vršovického hřbitova není žádné nové silniční propojení navrženo, protože využití územní není stabilizované a případné nové mosty by nebylo na co napojit – Územní plán sídelního útvaru hl. m. Prahy stále odpovídá svým využitím ploch existenci bývalého seřazovacího nádraží. Nová propojení pro pěší a silniční dopravu tak budou až záležitostí budoucí urbanizace tohoto území po dořešení jeho využití na úrovni IPR Prahy.

průchod Strašnice - Slatiny

20. 6. 2014 | petr

Popis projektu předpokládá vybudování nových podchodů ve stanicích a zastávkách, které umožní nově i propojení železnicí oddělených území.
Znamená to, že podjezd a podchod v ulici v Korytech se nezmění, protože není spojený se zastávkou? I nadále nebude možný průchod ze Strašnic na Slatiny mezi ulicí v Korytech a novou zastávkou Eden a tato území zůstanou oddělená v délce 1.8 km?
Pro případný průchod by bylo možné na straně Slatin využít pozemek p.č. 4406 (majetek hl.m. Praha), který z jihu přiléhá k současné trati seřaďovací nádraží - nádraží Vršovice.

Vložit příspěvek
Vyjma zvýrazněných, příspěvky v diskusi nevyjadřují stanovisko SŽDC.

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC