Výstavba přejezdového zabezpečovacího zařízení světelného včetně povrchu v km 1,424 (P6542) trati Prostějov - Chornice

Předmětem stavby bylo vybudování nového světelného zabezpečovacího zařízení přejezdů v km 1,424 (ulice Olomoucká) a v km 1,053 (ulice Českobratrská).

Stávající přejezdové zařízení na ulici Olomoucká bylo zrušeno a nahrazeno novým přejezdovým světelným zařízení se závorami včetně samostatného chodníku pro chodce rovněž se závorami, na ulici Českobratrské světelným bez závor..

Specialitou křížení ulice Olomoucké s dráhou je, že silniční křižovatka je vybavena světelnou signalizací a je kabelově propojena s přejezdovým zabezpečovacím zařízením, ze kterého přijímá povelové signály o aktuálním stavu železničního přejezdu a reaguje na ně.

To znamená, že pokud se blíží ke křižovatce železniční vozidlo, spustí se výstraha na přejezdu a na světelném zařízení křižovatky svití ve směrech přes koleje červená a nedovoluje vjet silničním vozidlům na přejezd ani do křižovatky, kterou by zbytečně blokovaly.

Rovněž přejezdová konstrukce ve vozovce na ulici Olomoucké byla nahrazena novou.

Díky světelnému výstražníku na ulici Českobratrské směřujícímu na cyklostezku bylo možno tuto otevřít i pro cyklisty a nejen pro chodce.

 

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC