Pro média

Tiskové zprávy

15.06.2018 SŽDC opět představí na veletrhu Czech Raildays novinky ve svém vozovém parku

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) představí na letošním ostravském veletrhu železniční techniky Czech Raildays další novinky ve svém vozovém parku. V úterý 19. června proběhne nejprve křest speciálního vozu MUV 75, následně správce infrastruktury slavnostně převezme měřicí drezínu MMD 2. Součástí expozice SŽDC v Ostravě bude rovněž nový ruční vozík pro diagnostiku železničního spodku a tradiční prezentace Hasičské záchranné služby SŽDC.

13.06.2018 Film To nedáš! 2 znovu apeluje na maximální pozornost a dodržování předpisů v blízkosti železnice

Každý rok dochází na železnici ke smrtelným úrazům či těžkým úrazům s trvalými následky přibližně 30 mladých lidí. Jako kdyby zmizela celá jedna školní třída. Jsou to spolužáci, kamarádi, sourozenci, děti a vnoučata… Na vině bývá v řadě případů nepozornost a bohužel i zbytečný hazard. Úkolem Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) je maximálně podporovat prevenci a osvětu v oblasti bezpečnosti na železnici. Jedním z prostředků, jak toho dosáhnout, je pokračování úspěšného filmu To nedáš! Jeho první klapka padla na počátku tohoto týdne.

12.06.2018 Vlaky na trati mezi Louny a Lovosicemi výrazně zrychlí, provoz bude také bezpečnější

Správa železniční dopravní cesty v těchto dnech zahajuje revitalizaci trati Louny – Lovosice, reaguje tak na požadavky koncepce dopravy Ústeckého kraje. Po dokončení všech prací bude na této trati možné zavést spěšné vlaky z Loun do krajského města Ústí nad Labem, které je významným zdrojem pracovních příležitostí. Investice za téměř miliardu korun přinese nejenom zvýšení kapacity trati téměř o polovinu, ale především zkrácení jízdních dob vlaků a zvýšení bezpečnosti železniční dopravy.

Další tiskové zprávy

Tisková prohlášení

23.05.2018 Nehoda na trati Mikulášovice dolní nádraží – Rumburk

Dnes přibližně v 11:15 došlo k nehodě na trati 084 Mikulášovice dolní nádraží – Rumburk. Při převozu ocelové konstrukce mostu kolejovým jeřábem typu Gottwald došlo v oblouku a v převýšení poblíž železničního přejezdu v lokalitě Staré Křečany-Brtníky k jeho převrácení včetně břemene a následnému pádu z kolejového náspu.

20.04.2018 Řešení sesuvu železničního náspu v úseku Dalovice - Hájek

Na základě předběžných výsledků geologických průzkumů provedených v oblasti sesuvu části železničního náspu v úseku Dalovice - Hájek se ukázalo, že původně zvažovaná varianta nouzového zprovoznění 1. traťové koleje není z hlediska dodržení bezpečnosti železničního provozu proveditelná. Zbytek železničního tělesa není konzistentní a je geologicky nestabilní. V současné chvíli tedy neexistuje způsob, jak jej provizorně zajistit. Situaci dále komplikuje jen velmi omezený přístup těžké mechanizace.

15.04.2018 Aktuální informace k poškozenému úseku Dalovice - Hájek na trati 140 z Klášterce nad Ohří do Chebu

Dne 14. dubna 2018 zaznamenal správce tratí v uvedeném úseku poruchu na jedné ze dvou traťových kolejí a neprodleně zde zastavil provoz, později byla z preventivních důvodu zastavena doprava i ve vedlejší koleji. V okamžiku propadu svahu byl na trati již provoz zcela zastaven. Na místo byli okamžitě povoláni specialisté, kteří prověřují stav a stabilitu podloží a celého svahu.

Další tisková prohlášení


Materiály z tiskových konferencí

11.10.2012 Investice do zabezpečení přejezdů

Aktivní využití prostředků Evropské unie

20.01.2012 SŽDC: Rok 2011 a plány v roce 2012

Fotografie, prezentace

29.06.2011 Výsledky mimořádné kontroly tratí a bezpečnost na železničních přejezdech

Pozvánka, prezentace, video, tabulka závad a termíny

Další materiály z tiskových konferencí

 

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC