Pro média

Tiskové zprávy

23.11.2017 Cestování vlakem na Frýdlantsku je nyní bezpečnější a pohodlnější

Správa železniční dopravní cesty slavnostně ukončila stavbu s názvem Rekonstrukce staničního zabezpečovacího zařízení (SZZ) žst. Raspenava. Největším přínosem projektu je zvýšení bezpečnosti, zlepšení jízdního komfortu a zvýšení rychlosti železniční dopravy odstraněním propadů traťové rychlosti na železničních přejezdech.

15.11.2017 Fotografická soutěž 2017 zná své vítěze

Ve vládním salonku pražského hlavního nádraží se uskutečnilo vyhlášení výsledků 6. ročníku Fotosoutěže SŽDC. Letošní téma znělo Žijeme železnicí. Své snímky, kterých se sešlo více než pět stovek, zaslalo 87 soutěžících. Na vítěze vybrané odbornou porotou čekala řada věcných cen a hodnotných dárků od sponzorů soutěže.

01.11.2017 Drážní zaměstnanci znovu podpoří Movember

Pro období listopadu je charakteristické padání listí a postupný příchod zimy. Poslední roky je však tento měsíc, zejména na jeho konci, také známý díky „padání“ knírů. Charitativní událost MOVEMBER je celosvětová akce, která několik posledních let probíhá i v České republice. Drážní zaměstnanci sdružení do skupiny s příznačným názvem Drážňáci opětovně tuto charitu podpoří.

Další tiskové zprávy

Tisková prohlášení

27.09.2017 Vyjádření SŽDC k žalobě společnosti Grandi Stazioni

SŽDC vítá rozsudek Okresního soudu pro Prahu 2, jímž byla zamítnuta žaloba společnosti Grandi Stazioni zpochybňující vlastnictví hlavního nádraží v Praze SŽDC a žalovaným, tedy SŽDC a ČD, byla přiznána náhrada nákladů soudního řízení.

25.09.2017 Vyjádření SŽDC k rozhodnutí Nejvyššího soudu ve věci úhrady společnosti ČEZ

Nejvyšší soud zrušil svým verdiktem rozhodnutí Městského a následně Vrchního soudu v Praze, které zavazovalo SŽDC uhradit společnosti ČEZ celkovou částku 1,2 mld. Kč za nasmlouvanou, ale neodebranou elektřinu za rok 2010 a příslušenství, a vrátil věc k novému projednání. Na základě tohoto rozhodnutí vyzve SŽDC společnost ČEZ ve stanovené lhůtě k vydání bezdůvodného obohacení v plné výši.

20.09.2017 Vyjádření SŽDC k rozhodnutí ÚOHS

ÚOHS ve svém rozhodnutí z konce srpna nezrušil zadávací řízení na modernizaci tratě Praha-Hostivař – Praha hl. n. jako celek. Zrušil pouze jeden z úkonů provedených v tomto zadávacím řízení a nařídil jeho opakování.

Další tisková prohlášení


Materiály z tiskových konferencí

11.10.2012 Investice do zabezpečení přejezdů

Aktivní využití prostředků Evropské unie

20.01.2012 SŽDC: Rok 2011 a plány v roce 2012

Fotografie, prezentace

29.06.2011 Výsledky mimořádné kontroly tratí a bezpečnost na železničních přejezdech

Pozvánka, prezentace, video, tabulka závad a termíny

Další materiály z tiskových konferencí

 

 

Recepce GŘ (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(v pracovní době Po-Pá)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC