Tiskové zprávy

15.06.2018 SŽDC opět představí na veletrhu Czech Raildays novinky ve svém vozovém parku

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) představí na letošním ostravském veletrhu železniční techniky Czech Raildays další novinky ve svém vozovém parku. V úterý 19. června proběhne nejprve křest speciálního vozu MUV 75, následně správce infrastruktury slavnostně převezme měřicí drezínu MMD 2. Součástí expozice SŽDC v Ostravě bude rovněž nový ruční vozík pro diagnostiku železničního spodku a tradiční prezentace Hasičské záchranné služby SŽDC.

13.06.2018 Film To nedáš! 2 znovu apeluje na maximální pozornost a dodržování předpisů v blízkosti železnice

Každý rok dochází na železnici ke smrtelným úrazům či těžkým úrazům s trvalými následky přibližně 30 mladých lidí. Jako kdyby zmizela celá jedna školní třída. Jsou to spolužáci, kamarádi, sourozenci, děti a vnoučata… Na vině bývá v řadě případů nepozornost a bohužel i zbytečný hazard. Úkolem Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) je maximálně podporovat prevenci a osvětu v oblasti bezpečnosti na železnici. Jedním z prostředků, jak toho dosáhnout, je pokračování úspěšného filmu To nedáš! Jeho první klapka padla na počátku tohoto týdne.

12.06.2018 Vlaky na trati mezi Louny a Lovosicemi výrazně zrychlí, provoz bude také bezpečnější

Správa železniční dopravní cesty v těchto dnech zahajuje revitalizaci trati Louny – Lovosice, reaguje tak na požadavky koncepce dopravy Ústeckého kraje. Po dokončení všech prací bude na této trati možné zavést spěšné vlaky z Loun do krajského města Ústí nad Labem, které je významným zdrojem pracovních příležitostí. Investice za téměř miliardu korun přinese nejenom zvýšení kapacity trati téměř o polovinu, ale především zkrácení jízdních dob vlaků a zvýšení bezpečnosti železniční dopravy.

11.06.2018 SŽDC zveřejnila na svém webu Návrh železničního jízdního řádu 2019

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zveřejnila na svých internetových stránkách Návrh železničního jízdního řádu 2019, který bude platit od letošního 9. prosince do 14. prosince příštího roku. Najdete ho na adrese www.szdc.cz. Tento dokument byl zpracován podle zákona č. 266/1994 Sb. v platném znění pro tratě, kde je SŽDC přídělcem kapacity dráhy.

07.06.2018 Simulovaná srážka osobního auta s vlakem poukázala na zbytečný hazard a nepozornost řidičů

Na železničním přejezdu v Praze se střetl osobní automobil s vlakem, srážka si vyžádala jeden lidský život, dvě osoby byly zraněné. Příčinou nehody bylo nerespektování přejezdového zabezpečovacího zařízení řidičem. Takové zprávy jsou bohužel v poslední době velmi časté, loni se podobných nehod stalo 160, za prvních pět měsíců letošního roku pak 57. Tato však byla naštěstí pouze simulovaná, Správa železniční dopravní cesty a České dráhy se touto formou připojily k Mezinárodnímu dni bezpečnosti na železničních přejezdech ILCAD 2018.

06.06.2018 Pravidelná změna železniční osobní dopravy od 10. června

Správa železniční dopravní cesty připravila od neděle 10. června pravidelnou změnu jízdního řádu železniční osobní dopravy 2018 na celkem 85 tratích železniční sítě a na dalších tratích s nostalgickými a výletními vlaky. Stalo se tak na základě žádostí dopravců a krajů.

05.06.2018 Cesta vlakem z Prahy do Tábora se zkrátí na hodinu

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes slavnostně zahájila modernizaci trati ze Sudoměřic u Tábora do Votic. Cílem jedné z nejvýznamnějších současných investic do železniční infrastruktury je zvýšit rychlost, plynulost, komfort a bezpečnost dopravy na tomto přibližně dvacet kilometrů dlouhém úseku čtvrtého tranzitního koridoru.

05.06.2018 Modernizace čtvrtého koridoru se dostává do závěrečné fáze

Právě zahajovaná modernizace traťového úseku ze Sudoměřic u Tábora do Votic je jednou z posledních staveb na jižní větvi koridoru z Prahy do Českých Budějovic a na hranice s Rakouskem. Po dokončení všech zbývajících etap se cestování mezi oběma centry zkrátí o více než půl hodiny.

04.06.2018 Nejvyšší představitel SŽDC apeluje na dopravce kvůli nárůstu počtu projetí kolem návěstidla zakazujícího jízdu

Generální ředitel SŽDC Jiří Svoboda je znepokojen velkým počtem případů projetí vlaků kolem návěstidla zakazujícího jízdu. Dnes proto rozeslal dopis dopravcům působícím na české železnici, ve kterém apeloval na to, aby jejich zaměstnanci dodržovali příslušný předpis SŽDC.

03.06.2018 Preventivní vlak bezpečné železnice míří do Brna

Úspěšný projekt Českých drah a Správy železniční dopravní cesty „Preventivní vlak bezpečné železnice“ se i v letošním roce zúčastní projektu Brněnské dny bez úrazů. Na studenty ze středních škol bude čekat ve stanici Brno-Královo Pole od 5. do 7. června.

2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC