Studentský web SŽDC

Je ti mezi 13 až 24 lety, chodíš na základní školu, jsi studentem učiliště, střední školy nebo dokonce vysoké? Potom je Student program určený právě tobě. Jeho cílem je zvýšit povědomí o SŽDC a představit ji jako moderní organizaci, kterou můžeš vnímat jako atraktivního zaměstnavatele.

Student program vychází z principů a cílů SŽDC a jeho úkolem je získat talentované a motivované studenty a nabídnout jim perspektivní kariéru.

Více o akcích pro studenty

Aktuality

Draft studentů děčínské VOŠ

Dobře se mi o ně postarejte a vraťte mi je bohatší! Těmito slovy zakončila ředitelka VOŠ a SPŠ Děčín letošní úspěšné draftování studentů. Jak o každý rok se v polovině května schází zástupci firem a vedení školy, aby společně uspořádali draft, tedy rozdílení studentů 2. ročníků vyšší odborné školy na půlroční souvislou praxi.  

Očima praktikanta, aneb jeden týden na SŽDC

Na naší škole jsme dostali za úkol najít si na týden místo, kde bychom chtěli v budoucnu pracovat, nebo vykonávat obor, který budeme v daném týdnu studovat.  Po dlouhém rozhodování jsem se rozhodl jít na Správu železniční dopravní cesty, což se později ukázalo jako velice dobrá volba.

Vítězové Fotosoutěže SŽDC z řad studentů

Také v letošním roce jsme slavnostně vyhlásili vítěze Fotosoutěže SŽDC 2016, která nesla téma Proměny na železnici. 

Staň se na jeden den výpravčím

V rámci projektu Staň se na jeden den… jsme 10 vybraným studentům umožnili podívat se a vyzkoušet si, jaké to je být výpravčím.

Staň se na jeden den výpravčím

Přemýšlel jsi někdy nad tím jaká je práce výpravčího? Nyní máš možnost si ji vyzkoušet!