Staň se na jeden den…

Staň se na jeden den Návěstním technikem

Není vidět a kope. Víš toho o elektřině více?

Tak potom neváhej s účasti v naší soutěži a Staň se na jeden den Návěstním technikem!

A co vlastně je náplní práce návěstního technika? Návěstní technik je zaměstnanec, který má na starosti údržbu a opravy zabezpečovacího zařízení jako jsou například návěstidla, přejezdy, výhybky, ale také sdělovací zabezpečovací zařízení a další vybavení používané pro zajištění provozu na železnici.

Pro několik vybraných studentů připravujeme ve spolupráci se SŠ informatiky, poštovnictví a finančnictví Brno projekt Staň se na jeden den Návěstním technikem. V pondělí 2. 10. 2017 se sejdeme v budově této školy, kde si řekneme základní informace ohledně práce návěstního technika.

Dále se přesuneme do stanice Moravské Bránice, kde si budeme celý den zkoušet, co všechno takový návěstní technik musí umět. Abychom Tě moc nenapínali, tak Ti dáme již nyní malou ochutnávku toho, co Tě čeká.

Podíváš se s námi do dopravní kanceláře, kde si vyzkoušíš ovládání pracoviště, seznámíš se s vnitřní technologií stavědlové ústředny a jeho diagnostikou. Dále si vyzkoušíš ruční stavění výhybky, ale také její ústřední stavění.

Detailně Tě seznámíme s přejezdovým zabezpečovacím zařízením se závorami a zjistíš, „co všechno za ním vězí.“

Poté už nás čeká pouze společný oběd, kde si celý den rozebereme a rádi zodpovíme veškeré Vaše dotazy.

Pokud stále váháš s přihláškou, nezapomeň se podívat na fotografie z tohoto projektu, který se uskutečnil v červnu v Hradci Králové. Počet míst je omezený a přihlášky přijímáme pouze do 25. září 2017 na adrese studenti@szdc.cz. Nejlepší z Vás vybereme a stanou se na jeden den Návěstním technikem již 2. 10. 2017 od 8:00 v Brně. 

A důležitá informace na závěr - pro každého účastníka projektu jsou také připraveny zajímavé ceny.