Aktuality

12.12.2019
Cestující začnou využívat novou zastávku v Písku
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes slavnostně otevřela novou zastávku Písek jih. Cestující ji začnou využívat od 15. prosince, kdy začne platit nový jízdní řád. Zastávku budou obsluhovat nejen osobní vlaky mezi Táborem a Ražicemi, ale také nově zavedené spěšné vlaky, které spojí Tábor se Strakonicemi. Celkové investiční náklady dosáhly výše 25,8 milionu korun.
12.12.2019
SŽDC letos do rekonstrukcí a modernizací železničních přejezdů investuje přes 1,1 miliardy korun
Neustálé zvyšování bezpečnosti drážního provozu a stále lepší zabezpečení železničních přejezdů je jednou z hlavních priorit Správy železniční dopravní cesty (SŽDC). V letošním roce v této oblasti proinvestuje více než 1,1 miliardy korun. Vedle toho dalších více než 650 milionů korun mířilo do oprav a údržby stávajících železničních přejezdů.
12.12.2019
Pozvánka na Advent na pražském hlavním nádraží
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zve na již tradiční oslavu příchodu Vánoc. Přijďte si na pražské hlavní nádraží zazpívat tradiční české koledy se Staročeskými koledníky a dětským pěveckým souborem Javořičky, vyrobte si perníčky nebo vánoční přáníčka, vyfoťte se ve fotokoutku a pošlete vánoční přání Ježíškovi prostřednictvím Ježíškovy pošty.
11.12.2019
SŽDC uzavřela s Policií ČR memorandum o spolupráci
Generální ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Svoboda a policejní prezident Jan Švejdar dnes podepsali memorandum o spolupráci. Týká se především zvýšení bezpečnosti na železničních přejezdech a ve výpravních budovách a využívání objektů SŽDC Policií ČR.
11.12.2019
Přesunutá zastávka Chrást u Plzně obec zlepší komfort cestování
Výstup a nástup cestujících na zastávce Chrást u Plzně obec se od 15. prosince zlepší. Umožnilo to její přesunutí z oblouku o malém poloměru do přímé koleje, díky tomu zde bylo možné vybudovat zvýšené nástupiště v normové výšce 550 milimetrů nad kolejí. Slavnostní otevření přesunuté zastávky v obci ležící nedaleko západočeské metropole dnes uspořádala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).
06.12.2019
SŽDC uzavřela jako první v železničním sektoru Podnikovou kolektivní smlouvu
Generální ředitel Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) Jiří Svoboda a devět představitelů odborových organizací podepsali na základě posledního návrhu generálního ředitele 3. změnu platné Podnikové kolektivní smlouvy na období od 1. února 2018 do 31. prosince 2019 a zároveň i Podnikovou kolektivní smlouvu na rok 2020.
05.12.2019
Do neděle 8. prosince se může soutěžit o knižní jízdní řád
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) uspořádala vědomostní kvíz o zajímavou cenu. Prvních 300 odesílatelů, kteří správně odpoví na tři otázky, dostane jako odměnu knižní jízdní řád pro rok 2020. Své odpovědi posílejte do 8. prosince (včetně) na e-mailovou adresu szdcsoutez@szdc.cz. Kromě odpovědí uveďte vaše celé jméno a adresu. E-mail, který nebude obsahovat tyto údaje, bude ze soutěže vyřazen.
03.12.2019
Do Židlochovic se po čtyřiceti letech vrací pravidelná osobní doprava
V neděli 15. prosince vyjedou první pravidelné vlaky na obnovenou trať z Hrušovan u Brna do Židlochovic. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) provedla její celkovou rekonstrukci spojenou s elektrizací. To umožnilo zavedení přímých vlaků z krajské metropole. Cestujícím ve stanici Židlochovice budou sloužit dvě nová nástupiště, v Hrušovanech u Brna pak vzniklo jedno ostrovní a jedno vnější nástupiště. Všechna mají nástupní hranu v normové výšce 550 milimetrů nad kolejí.
03.12.2019
Rozsáhlá rekonstrukce zabezpečovacího zařízení v Brně se chýlí ke konci
Už příští neděli se vrátí na brněnské hlavní nádraží všechny vlaky, které musely kvůli souběhu hned několika stavebních akcí Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) jezdit odklonem na jiná nádraží v jihomoravské metropoli. Nejvýznamnější akcí byla rekonstrukce zabezpečovacího zařízení, kromě toho procházely přestavbou dva historické mosty a část staničního kolejiště s více než dvacítkou výhybek. To vše za více než 2 miliardy korun. Na spolufinancování staveb se podílí Evropská unie z Operačního programu Doprava 2014–2020.
02.12.2019
Vlaky se vrátily na opravenou trať Železný Brod – Tanvald
Oprava trati ze Železného Brodu do Tanvaldu probíhala od začátku září. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zde kromě prací na železničním svršku a spodku provedla také úpravu nástupišť ve stanici Velké Hamry a v dalších třech zastávkách. Celková hodnota prací dosahuje 409 milionů korun.