Aktuality

23.10.2019
SŽDC diskutovala s obyvateli Střešovic o jižní variantě tunelů na trati na letiště
V rámci další ze série besed o přípravě železnice na letiště představila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) tzv. jižní variantu plánovaných střešovických tunelů a uvedla na pravou míru mýty, které se kolem ní poslední dobou šíří. Setkání, na které přišlo téměř 300 obyvatel, uspořádala Městská část Praha 6 v Hotelu DAP v Dejvicích.
23.10.2019
SŽDC se představí na festivalu pracovních příležitostí
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) jako jeden z největších a nejvýznamnějších zaměstnavatelů v Česku nebude chybět na 9. ročníku festivalu pracovních příležitostí Profesia days, který se koná 23. a 24. října 2019 na výstavišti PVA EXPO Praha-Letňany.
22.10.2019
Architektonická soutěž dospěla do finále
Mezinárodní porota dnes rozhodla o vítězném návrhu na architektonické řešení stanice Praha-Veleslavín. Během dvoudenního zasedání hodnotila pět finálových návrhů, které postoupily z prvního kola. Soutěž vyhlásila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v souvislosti s přípravou a zpracováním projektu modernizace a novostavby trati Praha-Veleslavín – Praha-Letiště Václava Havla.
22.10.2019
Stavební povolení na rekonstrukci Kliniky nabylo právní moci
Objekt bývalé plicní kliniky v pražské Jeseniově ulici projde v následujících měsících rekonstrukcí. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) získala potřebné územní rozhodnutí a stavební povolení. Práce odstartují prakticky okamžitě a potrvají do konce příštího roku.
17.10.2019
Kolín se pyšní novou výpravní budovou
Po roční kompletní rekonstrukci se Kolín zařadil mezi další středočeská města, která krášlí nová výpravní budova. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes slavnostně ukončila rekonstrukční práce. Úpravou v celkové hodnotě 76 milionů Kč prošla také administrativní budova a venkovní prostory.
16.10.2019
Začíná další stavba na čtvrtém koridoru, napřímí se trať mezi Soběslaví a Doubím
Přestavba čtvrtého železničního koridoru z Prahy do jižních Čech se dostává do závěrečné fáze. Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes slavnostně zahájila modernizaci předposledního úseku mezi Soběslaví a Doubím u Tábora. Stavba s celkovými náklady přes čtyři miliardy korun potrvá do roku 2023. Vzhledem k tomu, že půjde z velké části o novostavbu trati, její výstavba bude mít minimální dopad na cestující.
09.10.2019
Dvoudenní geologický workshop v rámci projektu česko-saské spolupráce
Dvoudenní workshop projektu Přeshraniční spolupráce pro rozvoj železniční dopravy Sasko – Česká republika zaměřený na geologický průzkum se uskutečnil 8. a 9. října. Projektoví partneři a pozvaní hosté pod vedením geologů postupně navštívili více než desítku lokalit na obou stranách česko-německé hranice. Dosažené výstupy pomohou při přípravě vysokorychlostního spojení mezi metropolemi obou zemí.
08.10.2019
SŽDC představila aktuální stav přípravy vysokorychlostní trati Praha – Brno – Ostrava
V oblasti budování železniční infrastruktury je jednou z hlavních priorit Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) zajistit realizaci vládního Programu rozvoje rychlých železničních spojení v České republice. Pro jeho úspěšnou přípravu a realizaci je nezbytná intenzivní spolupráce SŽDC se státní správou reprezentovanou zejména Ministerstvem dopravy, Ministerstvem životního prostředí, Ministerstvem pro místní rozvoj a orgány krajských i místních samospráv. Proto manažer infrastruktury připravil pro letošní rok projekt prezentačních setkání s názvem Aktuální stav přípravy vysokorychlostních tratí (VRT) v České republice, který dnes pokračoval v Brně.
07.10.2019
SŽDC pokračuje v intenzivní přípravě VRT Polabí
Na konci září byla v registru smluv uveřejněna smlouva na geodetické zaměření VRT Praha-Běchovice – Poříčany (VRT Polabí). Zhotovitelem prací za téměř 10 milionů korun bude společnost GEFOS. Geodeti budou v terénu pracovat do konce letošního roku, hotové dílo odevzdají příští rok v březnu. Geodetické podklady výrazně uspíší zpracování dokumentace pro územní rozhodnutí.
03.10.2019
SŽDC spouští interaktivní mapu staveb
Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) má od dnešního dne novou interaktivní mapu staveb na české železniční síti. Dostupná je na titulní stránce webu SŽDC a nabízí přehled rozestavěných či připravovaných staveb zasazených do reálné mapy. Ten se bude postupně rozšiřovat tak, jak bude přibývat připravených projektů.