SŽDC. Dobrá správa

Železnice dává do pohybu lidi a věci. Ale kdo dává do pohybu železnici? Jsme státní organizace, která řídí, spravuje a inovuje železniční síť na území celé České republiky.

Od svého vzniku v roce 2003 navazujeme na ty nejlepší tradice české železniční dopravy s bezmála dvousetletou historií. Máme na starost široké spektrum činností s jediným cílem – aby na tratích a nádražích fungovalo vše, jak má. Ke spokojenosti dopravců i cestujících.

Denně pečujeme o historické dílo našich předků, ale zároveň ve svých plánech myslíme na generace dopředu. Budujeme moderní železnici podle nejnovějších světových trendů – rychlou, bezpečnou a ohleduplnou k přírodě. Jak to děláme a čemu všemu se věnujeme?

Jízda má mít řád

Zajišťujeme bezpečnou
a plynulou dopravu
na všech tratích

Česká republika patří mezi země s nejhustší železniční sítí na světě. Provoz na ní vyžaduje přesný řád. O jeho dodržování se ve dne v noci starají naši dispečeři. Řídí provoz pro všechny české i zahraniční dopravce, kteří se pohybují po našich tratích.

Do cíle s náskokem

Zvyšujeme rychlost
a kapacitu železniční
infrastruktury

Už teď je jisté, že doprava po železnici bude mít v jednadvacátém století stále větší význam. Děláme vše pro to, abychom byli v České republice na budoucnost připraveni. Modernizujeme stávající tratě, budujeme nové a navyšujeme na nich rychlost i bezpečnost.

Inovace

Most Oskar nedaleko Břeclavi umožnil zrychlit cestování do Rakouska. Navíc získal ocenění pro nejkrásnější ocelovou stavbu v Evropě.

Inovace

Ostravské hlavní nádraží je živou železniční stanicí, do které se cestující rádi vracejí. Najdou v ní komfort hned v několika výškových úrovních.

Inovace

Železniční most a estakáda nedaleko stanice Chotoviny se staly dominantou celého údolí.

Inovace

Tunel Střelná je důstojnou vstupní branou pro cestující, kteří míří na naše území ze Slovenska.

Inovace

Nové spojení v Praze umožnilo zvýšit kapacitu tratí hned v několika směrech. Zároveň zrychlilo cestování po metropoli.

Inovace

Historický kamenný viadukt je po rekonstrukci opět ukázkou umění železničních stavitelů 19. století.

Nejsou to jen koleje

Pečujeme o 10 000 km tratí, 7 000 mostů a 2 500 stanic a zastávek

Železnice, to nejsou jen pražce a koleje, ale také mosty, tunely a celá soustava nádraží včetně malých zastávek. Naším úkolem je, aby vše fungovalo jako jeden celek k užitku cestujících. Proto udržujeme železniční síť v té nejlepší kondici a stále investujeme do inovací.

Na cestě jako doma

Pro vaše pohodlí renovujeme a oživujeme tisíce nádraží

Tím nejdůležitějším jsou na nádraží lidi, až potom vlaky. Právě na to myslíme, když citlivě rekonstruujeme staniční budovy po celé České republice a přizpůsobujeme je moderním požadavkům. Pro cestující budujeme nové přestupní terminály, parkoviště a zkvalitňujeme nabídku služeb.

Dejte se na dráhu

Zaměstnáváme tisíce lidí v regionech a vy můžete být mezi nimi

Zajímavou práci v prestižní firmě zdaleka nemusíte hledat jen v soukromém sektoru. Patříme mezi největší zaměstnavatele napříč regiony a nabízíme stabilní uplatnění s možností osobního růstu. Všem zaměstnancům zajišťujeme kvalitní zdravotní péči a benefity pro celou rodinu.

Vybrané odkazy na portál SŽDC

Činnost společnosti
  • Recepce GŘ Praha:
  • Telefon +420 222 335 711
  • Po–Pá 7:00–15:00
  •  
  • szdc@szdc.cz
  • Datová schránka:
  • uccchjm