Správní rada SŽDC rozhodla o výměně na pozici generálního ředitele

21.05.2014

Praha, 21. května 2014 – Správní rada SŽDC dnes rozhodla o výměně na pozici generálního ředitele tohoto podniku. Ing. Jiří Kolář opouští tuto funkci k 31. 5. 2014. Od 1. 6. je na jeho místo jmenován Ing. Pavel Surý, který dosud na SŽDC vedl brněnské oblastní ředitelství.

Po rozsáhlé diskusi a s ohledem na očekávaný prodej části podniku ČD a jeho přechodem na SŽDC se Správní rada rozhodla na toto období obsadit tuto exponovanou pozici novým manažerem,“ objasnil důvody výměny předseda rady Ing. Vladimír Novotný. Podnik podle něj bude v budoucnu navíc zatížen i příchody nových zaměstnanců a další agendy. Podle Novotného došlo při této výměně zároveň již i k očekávané změně v manažerských smlouvách vedení společnosti.

Správní rada poděkovala panu Kolářovi za jeho práci v čele SŽDC,“ uvedl Novotný s tím, že na osobu nového ředitele jsou kladena velká očekávání.

O budoucnosti Jiřího Koláře se rozhodne v dalších týdnech. Zatím zůstává i nadále zaměstnancem SŽDC. Učinil jsem mu již nabídku na možnou budoucí spolupráci, kterou nyní pan ředitel zvažuje,“ uvedl budoucí generální ředitel Pavel Surý.


Soubory ke stažení

Tiskové prohlášení ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC