Tiskové zprávy

07.12.2018 SŽDC informovala dopravce o dodávkách trakční elektřiny v příštím roce

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dnes uspořádala další setkání se zástupci železničních osobních dopravců (České dráhy, LEO Express Global a RegioJet) a sdružení ŽESNAD zastupujícího většinu železničních nákladních dopravců působících v České republice. Cílem setkání bylo informovat o výsledcích nákupu trakční elektřiny a o její ceně na rok 2019 v procesu zúčtování trakční spotřeby.

06.12.2018 SŽDC připravila akční plán na následující dva roky, který vychází z dlouhodobé strategie organizace

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) začíná naplňovat jednotlivé body dlouhodobé strategie, kterou její nejvyšší představitel Jiří Svoboda předložil zodpovědným vládním činitelům; na vědomí ji vzala i správní rada státní organizace. Materiál se zaměřuje například na údržbu tratí, přípravu rychlých železničních spojení, síťové služby na nádražích nebo na revize informačních technologií, nechybí ani oblast rozvoje lidských zdrojů. Konkrétní body z dokumentu již SŽDC přenesla do akčního krátkodobého plánu pro období 2019 a 2020.

04.12.2018 SŽDC zahájí další významné investiční akce

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pokračuje ve zlepšování parametrů drážní infrastruktury. Dnes bylo schváleno vypsání dalších šesti soutěží na stavby, jejichž celkové investiční náklady přesáhnou 13 miliard korun. Už za pár měsíců by tak měla začít například modernizace koridorových úseků z pražského Smíchova do Černošic a ze Soběslavi do Doubí u Tábora.

30.11.2018 Informace ze zasedání Správní rady SŽDC

Dne 30. listopadu 2018 se uskutečnilo pravidelné zasedání Správní rady Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), která se sešla poprvé v pozměněném složení.

30.11.2018 SŽDC požádala o územní rozhodnutí na třech úsecích železnice na letiště

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) urychluje přípravu projektu Modernizace trati Praha – Kladno s připojením Letiště Václava Havla, a reaguje tak na výzvy dynamicky se rozvíjející letecké dopravy. V listopadu podala žádost o územní rozhodnutí ke třem dílčím stavbám: modernizacím úseků Praha-Bubny – Praha-Výstaviště, Praha-Ruzyně – Kladno a Kladno – Kladno-Ostrovec. K těmto investicím se v současnosti připravují výběrová řízení na zpracování dokumentace pro stavební povolení. K realizačně náročnému úseku mezi stanicemi Praha-Dejvice a Praha-Veleslavín právě probíhají profesní porady týkající se přípravy dokumentace pro územní řízení.

29.11.2018 SŽDC na jihu Čech se opravila další dvě nádražní budovy

Historické budovy vlakových nádraží v Božejovicích a Katovicích na jihu Čech prošly během uplynulých 12 měsíců velkou a výraznou změnou. Cílem rozsáhlé rekonstrukce obou objektů bylo především odstranit nevyhovující prvky a vrátit jim historický vzhled.

29.11.2018 Skončila oprava výpravní budovy nádraží v Železné Rudě-Alžbětíně

Středně velkou opravou prošla nádražní budova v Železné Rudě-Alžbětíně. Stanice je výjimečná tím, že leží přímo na hranici mezi Českou republikou a Německem. Opravu budovy z roku 1877 zahájila Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) v září 2017. Zhotovitelem prací byla společnost RAILSTAV, celkové náklady dosáhly výše 6 milionů korun.

23.11.2018 Rozsáhlá rekonstrukce zabezpečovacího zařízení ovlivní na rok provoz vlaků v Brně

Cestující na brněnském hlavním nádraží mohli už od letošního léta zaznamenat stavební ruch v některých částech této frekventované stanice. V neděli 9. prosince 2018, kdy začne platit nový jízdní řád vlaků, postoupí probíhající práce do další fáze, navíc se zde rozběhne rozsáhlá rekonstrukce zabezpečovacího zařízení. To vše na následující jeden rok výrazně ovlivní cestování vlakem v jihomoravské metropoli.

22.11.2018 SŽDC investuje další desítky milionů korun do zlepšení zabezpečení přejezdů

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) provozuje v současné době téměř osm tisíc přejezdů. Zvyšování bezpečnosti jak železniční, tak silniční dopravy na úrovňových kříženích je jednou z hlavních priorit správce drážní infrastruktury. I když se podařilo zlepšit stav a zabezpečení mnoha přejezdů, SŽDC letos zintenzivnila přípravy nejen dalších opravných, ale především investičních akcí.

20.11.2018 Výpravní budova v Sokolově slouží nově železnici i autobusové dopravě

Kompletní rekonstrukce nádražní budovy v Sokolově je hotová. Objekt bude nově sloužit jako společný terminál pro cestující železniční i autobusové dopravy. Investorem stavby byla Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), práce za 25,3 milionu korun realizovala společnost SWIETELSKY stavební. Oprava budovy trvala necelý rok, její slavnostní otevření proběhlo právě dnes.

2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC