Tiskové zprávy

19.12.2012 SŽDC podepsala kolektivní smlouvu na rok 2013

Po více než dvou měsících náročného vyjednávání podepsalo vedení Správy železniční dopravní cesty podnikovou kolektivní smlouvu pro rok 2013 se svými sociálními partnery. Ta zaručuje zaměstnancům růst mezd v obdobné procentuální výši, na jaké se dohodli zástupci odborů a společnosti České dráhy. Firemní benefity pak zůstávají v rozsahu letošního roku.

17.12.2012 Železniční stanice Stará Paka je díky evropským dotacím vybavena nejmodernějším zabezpečovacím zařízením

Správa železniční dopravní cesty ukončila stavbu „Rekonstrukce žst. Stará Paka pro DOZ“. Tajemná zkratka DOZ znamená dálkové ovládání zabezpečení. Realizací stavby došlo k výraznému zvýšení bezpečnosti a spolehlivosti železničního provozu včetně zvýšení bezpečnosti a komfortu cestujících. Projekt je spolufinancován v rámci Operačního programu Doprava z Fondu soudržnosti Evropské unie. Zhotovitelem stavby bylo sdružení firem AŽD Praha a Elektrizace železnic.

11.12.2012 Slavnostní zahájení stavby Rekonstrukce a zkapacitnění trati Studénka – Mošnov

Účelem stavby je rekonstrukce jednokolejné trati Studénka – Veřovice v úseku mezi železničními stanicemi Studénka a Sedlnice. Stavbou budou vytvořeny podmínky pro realizaci samostatné navazující investice Moravskoslezského kraje s názvem „Letiště Leoše Janáčka Ostrava, kolejové napojení“. Nová, přibližně 3 kilometry dlouhá železniční dráha spojí letiště Leoše Janáčka Ostrava.

06.12.2012 Správa železniční dopravní cesty sjednocuje od 9. prosince 2012 hlášení na nádražích

S příchodem nového jízdního řádu začne platit nová směrnice Správy železniční dopravní cesty (SŽDC), která stanovuje podmínky informování cestujících o jízdě vlaku v železničních stanicích a zastávkách. Za jejím vznikem stála především potřeba definovat jednotný standard při poskytování informačních služeb nejen cestujícím a dopravcům, ale i dalším zájemcům, kteří by chtěli využít zařízení železniční infrastruktury pro prezentaci reklamních informací.

03.12.2012 V rámci stavby Modernizace trati Votice – Benešov u Prahy byl zahájen dvoukolejný provoz.

Zahájení dvoukolejného provozu je velkou událostí. Traťový úsek totiž vede ve zcela nové a přímější trase. Díky tomu se po kompletním dokončení stavby v roce 2013 bude moci úsekem jezdit rychlostí až 160 kilometrů v hodině. Zmodernizovaný úsek je součástí IV. tranzitního železničního koridoru Děčín státní hranice – Praha – Benešov – Tábor – Veselí n. Lužnicí – České Budějovice – Horní Dvořiště státní hranice. Investorem je státní organizace Správa železniční dopravní cesty.

28.11.2012 Slavnostní zahájení stavby „Rekonstrukce mostu v km 2,089 trati Děčín – Jedlová“

Dnes byla slavnostně zahájena stavba „Rekonstrukce mostu v km 2,089 trati Děčín – Jedlová“. Jedná se o další významnou stavbu, kde je investorem Správa železniční dopravní cesty, státní organizace (SŽDC), a která je spolufinancována Evropskou unií z Fondu soudržnosti v rámci Operačního programu Doprava.

27.11.2012 Po téměř 120 letech provozu se železniční most v Týnci nad Sázavou dočká rekonstrukce. Díky evropským dotacím.

Stavba „Rekonstrukce mostu v km 9,531 Čerčany – Skochovice“ byla dnes slavnostně zahájena. Most převádí jednokolejnou neelektrifikovanou železniční trať přes řeku Sázavu v Týnci nad Sázavou. Rekonstrukce je spolufinancovaná z Fondu soudržnosti Evropské unie v rámci Operačního programu Doprava. Investorem stavby je státní organizace Správa železniční dopravní cesty (SŽDC).

20.11.2012 Projekt „Optimalizace trati Lysá nad Labem – Praha-Vysočany, 1. stavba“ úspěšně dokončen

Další významná etapa modernizace české železnice dokončena. Investorem stavby s názvem „Optimalizace trati Lysá nad Labem – Praha-Vysočany, 1. stavba“ je státní organizace Správa železniční dopravní cesty (SŽDC). Zhotovitelem stavby byla společnost AŽD Praha. Stavba je výraznou mírou spolufinancována v rámci Operačního programu Doprava z Fondu soudržnosti Evropské unie.

14.11.2012 Od nového jízdního řádu (9. 12. 2012) zavádí SŽDC na trati Břeclav – Přerov – Bohumín pravostranný provoz

Co bude zavedení pravostranného provozu znamenat pro cestující? Od 9. 12. 2012 bude k nástupu a výstupu cestujících ve všech zastávkách na trati Břeclav – Přerov – Bohumín určeno nástupiště vpravo ve směru jízdy. To znamená, že cestující budou na zastávkách zpravidla nastupovat a vystupovat na opačném nástupišti než dosud. V železničních stanicích budou údaje o příjezdu a odjezdu vlaku oznamovány staničním rozhlasem, případně informačními tabulemi.

01.11.2012 Správa železniční dopravní cesty vybrala zhotovitele staveb v Břeclavi a Ústí nad Orlicí

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) vybrala další dva zhotovitele nadlimitních zakázek na modernizaci drážní infrastruktury, v tomto případě železničních uzlů. Jediným hodnoticím kritériem byla nejnižší nabízená cena.

2019 | 2018 | 2017 | 2016 | 2015 | 2014 | 2013 | 2012 | 2011 | 2010 | 2009

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC