Na obnovenou trať Aš – Selb Plössberg vyjedou vlaky v prosinci příštího roku

09.06.2014

Praha, 9. června 2014 – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) pokračuje společně s německým správcem infrastruktury DB Netz  v přípravě obnovy trati Aš – Selb Plössberg. Se zahájením mezinárodního provozu se počítá v prosinci příštího roku.

V současné době již je na české i německé straně dokončena projektová příprava potřebná pro zajištění obnovy trati. V průběhu letošního léta předpokládá SŽDC získání stavebního povolení, v případě našeho německého partnera by k tomu mělo dojít během podzimu.

Práce na českém území budou zahrnovat rekonstrukci železniční stanice Aš a část trati ve směru ke státní hranici, včetně doplnění stávajícího technologického vybavení stanice. Na německé straně hranice dojde k přestavbě železniční stanice Selb Plössberg, obnově sdělovací a zabezpečovací techniky a úpravám zabezpečení přejezdů.

Pro dodržení plánovaného termínu obnovení provozu však bude rozhodující dokončení výstavby železničního mostu přes obchvat obce Erkersreut v Německu. Po jeho vybudování již nebude nic bránit návratu vlaků na tuto přeshraniční trať. Celkové náklady na obnovení provozu na českém úseku dosáhnou 75 milionů korun.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC