Vlaky z Plzně mohou zajíždět až do zastávky Domažlice město

05.06.2013

Slavnostní jízdou nové motorové jednotky RegioShark byla 5. června otevřena pro cestující zrekonstruovaná zastávka Domažlice město.

Právě tyto vlaky sem začnou už během léta zajíždět a díky tomu nabídnou přímé spojení z centra Domažlic až na plzeňské hlavní nádraží. Během jarních měsíců proto SŽDC zřídila čtyři nová návěstidla a rekonstruovala přejezdová zabezpečovací zařízení před i za zastávkou. Kromě toho se upravilo zabezpečovací zařízení ve stanici Domažlice tak, aby byl zajištěn návrat vlakové soupravy bez spuštění nežádoucí výstrahy na přejezdu.

Pro bezpečný pohyb cestujících se vybudovalo 110 metrů dlouhé zvýšené nástupiště umožňující bezbariérový přístup „z ulice“ až do vlaku. Na nástupišti vznikl přístřešek pro cestující, zároveň bylo osazeno 7 osvětlovacími stožáry s automatickým ovládáním pomocí soumrakového čidla. Informace cestujícím zprostředkovává rozhlas, který se dálkově ovládá ze stanice Domažlice. Součástí stavby byla i rekonstrukce traťové koleje v délce 420 m, úprava zpevněných ploch pro přístup na nástupiště a demolice bývalého závorářského stanoviště.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC