Zlepšení informovanosti cestujících

10.12.2015

Praha, 10. 12. 2015 – Včasnost a přesnost informací jsou jedny z klíčových požadavků na informační systémy v dopravě. Ačkoliv se nachází v mnoha místech tabule s informacemi o jednotlivých spojích, včetně zpoždění, jsme si vědomi toho, že jejich přesnost není vždy stoprocentní.


Rozdílný charakter informačních systémů

Jako jeden z hlavních problémů je vnímán historický vývoj pokrytí stanic jednotlivými typy informačních systémů, které se liší jak způsobem zpracování dat, tak i jejich prezentací. S tím souvisí i zpoždění při zobrazování aktualizací informačních toků, které je někdy v řádech desítek minut, což je v případě neočekávaných událostí na trati poměrně významný problém a vede ke snížení komfortu cestování.

Nutné změny do budoucna

V následujícím roce plánujeme spuštění projektu, který si klade za cíl vytvoření jednotné platformy pro zpracování a poskytování dat o pohybu jednotlivých spojů. Hlavními cíli tohoto projektu a funkcemi konečného informačního systému jsou:

  • Integrace stávajících informačních systému zadavatele do jednoho informačního systému
  • Projekce dat z nového IS do instalovaných informačních cedulí na vlakových stanicích po celé ČR
  • Příprava systému na poskytování datového toku s aktuálními informacemi o osobních vlakových spojích v libovolné vlakové stanici v ČR
  • Příprava systému na zveřejnění kombinovaného datového toku v reálném čase pro koncové uživatele pomocí webové stránky
  • Příprava systému na zveřejnění kombinovaného datového toku v reálném čase pro koncové uživatele pomocí aplikace pro mobilní telefony
  • Příprava systému na zveřejnění kombinovaného datového toku v podobě API pro potřeby další integrace v rámci kombinovaných jízdních řádů (např. do systému IDOS)


Spolupráce veřejnosti

Výše uvedený přehled nemusí být zdaleka konečným výčtem a bude velice rádi, pokud nás budete kontaktovat s návrhy na další funkce systému, které byste jako cestující rádi využili a které Vám v současné době buď chybí, anebo Vám jsou poskytovány v nedostatečné míře.

Veškeré Vaše návrhy k nově připravovanému informačnímu systému prosím zasílejte prostřednictvím kontaktního formuláře na http://www.szdc.cz/kontakty/napiste-nam.html

Pro snazší třídění prosím do předmětu zprávy prosím napište „Nový IS návrhy“.

Děkujeme Vám za spolupráci a věříme, že společnými silami se nám podaří vytvořit takový informační systém, který přispěje ke zvýšení komfortu při cestování železnicí.

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC