V neděli začne platit plánovaná změna jízdního řádu

10.06.2014

Praha, 10. června 2014 – Správa železniční dopravní cesty připravila od neděle 15. června 2014 plánovanou změnu jízdního řádu vlaků osobní dopravy.

V dálkové dopravě se mění jízdní řád především na páteřní trati Praha – Ostrava – Slovensko, a to u všech dopravců, kteří zde provozují osobní železniční dopravu. Na některých dalších tratích se pouze upravuje rozsah nabízených servisních služeb.

V regionální dopravě dochází ke změnám ve všech regionech s výjimkou Kraje Vysočina. Pozitivním jevem je, že jde vesměs o další zkvalitnění nabídky – nové nebo prodloužené spoje, větší počet zastavení, rozšíření období jízdy, navázaní nových přípojů, úpravu časových poloh podle požadavků obcí apod. Například v Pardubickém kraji bude opět zavedena vlaková doprava v úseku Moravská Třebová – Chornice na trati 017.

Upravený jízdní řád zahrnuje i mimořádné změny, které již byly provedeny na základě žádostí dopravců a krajů k 3. únoru a 7. dubnu 2014, a zároveň i mimořádnou změnu s platností od soboty 5. července 2014, která je vyvolána otevřením nového pohraničního přechodu s Německem Dolní Poustevna – Sebnitz.

Doporučujeme všem cestujícím, aby se před nástupem cesty přesvědčili o aktuální podobě svého vlakového spojení. Veškeré změny jsou zveřejněny na internetových stránkách www.szdc.cz nebo www.cd.cz, popřípadě lze získat bezplatně jejich tištěné znění v pokladnách Českých drah po předložení kupónu, který je umístěn v každém knižním jízdním řádu 2014.

Další informace lze získat v osobních pokladnách a informačních střediscích Českých drah.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

Diskuse

Diskuse je zatím prázdná.
Vložit příspěvek
Vyjma zvýrazněných, příspěvky v diskusi nevyjadřují stanovisko SŽDC.

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC