SŽDC podepsala kolektivní smlouvu na rok 2014

09.12.2013

Praha, 9. Prosince 2013 – Po náročném vyjednávání podepsalo vedení Správy železniční dopravní cesty podnikovou kolektivní smlouvu pro rok 2014 se svými sociálními partnery. Podle dokumentu, který je kompromisem obou vyjednávacích stran, zůstanou firemní benefity v rozsahu letošního roku. Zaručen je i mírný růst mezd.

„Podniková kolektivní smlouva na rok 2014 zaručuje naším lidem potřebnou jistotu a stabilitu do dalšího období a to i přes to, v jak turbulentní době se nyní nacházíme. Zaměstnancům například zaručuje stejné benefity, jaké mají dosud, a navíc jim dává jistotu i navýšení mzdy v tarifních skupinách do výše 1 %,“ shrnul jednání generální ředitel SŽDC Jiří Kolář.

Kolektivní smlouva detailně popisuje vztah zaměstnance a podniku s cílem vytvořit sociální smír ve společnosti. Podmínky poskytované organizací SŽDC zůstanou po podpisu zachovány ve stejném rozsahu jako v roce 2013.

Při zachování stejných osobních nákladů jako v roce 2013 dojde, kromě již dohodnutých oblastí, k navýšení tarifních mezd do výše 1 %, poskytování profesní odměny, zůstala zachována i stávající výše výkonové odměny.

„SŽDC bude v novém roce dělat úsporná opatření jen v těch oblastech, kde to bude nutné nebo žádoucí,“ popsal další zásadní bod jednání generální ředitel Jiří Kolář. Podpisem smlouvy vzápětí vyvrátil možné obavy z možného masivního propouštění zaměstnanců.

Oba vyjednávací tábory se však nevidí rozhodně naposledy. Shodly se totiž, že nadále budou rokovat o změně způsobu odměňování vybraných profesí řízení provozu a infrastruktury nebo o Zásadách používání C-FKSP a Pracovním řádu.

Technické čtení podepsané Podnikové kolektivní smlouvy proběhne v pátek 13. prosince. Následně dojde k jejímu zveřejnění, tisku a distribuci do organizačních složek SŽDC.

„Jsem velmi rád, že s našimi partnery došlo k podepsání dohody. Museli jsme najít řadu kompromisů na obou stranách. S ohledem na současnou ekonomickou situaci v České republice považuji vzniklou dohodu za maximum možného a vítězství obou stran,“ uvedl po jednání generální ředitel Kolář a dodal: „Chtěl bych poděkovat celému týmu vyjednavačů a našim sociálním partnerům za jejich konstruktivní přístup.“


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC