SŽDC ukončila první tendr s využitím metodiky HEV

18.02.2019

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) úspěšně ukončila historicky první tendr s využitím metodiky SFDI pro hodnocení ekonomické výhodnosti (HEV), odvozené mimo jiné z metody Best Value Approach. Stalo se tak v případě smlouvy na realizaci veřejné zakázky Rekonstrukce mostu v km 80,083 trati Lovosice – Česká Lípa (Zahrádky), kterou uzavřela s firmou STRABAG Rail.

Metoda Best Value Approach byla vyvinuta před více než 20 lety v USA a v posledních letech se těší velkému zájmu zejména v Nizozemí a Norsku.

Zadávacího řízení SŽDC se zúčastnilo sedm uchazečů. Vedle nabídkové ceny SŽDC hodnotila odbornou úroveň uchazečů a identifikaci rizik projektu včetně návrhu opatření k jejich eliminaci. Hlavní stavbyvedoucí byl rovněž povinen prokázat své schopnosti a dovednosti prostřednictvím osobního pohovoru.

SŽDC i tímto krokem pokračuje ve snaze vybrat zkušené dodavatele splňující nastavená kritéria a standardy, jež jsou základem bezpečného a kvalitního plnění a dokončení díla. Manažer infrastruktury bude tento nový způsob soutěžení v budoucnu využívat pro některé konkrétní stavby.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC