Mnichovice jsou po opravě jednou z nejhezčích železničních zastávek

18.11.2011

Mnichovice, 31. 10. 2011 - Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) dokončila opravy železniční zastávky Mnichovice.

Rekonstrukce železniční zastávky Mnichovice je završením společného úsilí SŽDC, města Mnichovice a akciovou společností České dráhy. Správa budov a bytového hospodářství Správy dopravní cesty Praha na budově zastávky realizovala opravu fasády, v interiérech bylo vybudováno snížení a zateplení stropů, byl renovován dřevěný podhled a vyměněny dveře. Modernizováno bylo rovněž sociální zařízení, které je bezbariérové a cestujícím nabízí komfortní zázemí.

Sousední Hrusice inspirovaly místní architektku Veroniku Třebickou k výzdobě prostor pro cestující obrázky Josefa Lady. V prostoru zastávky se tak můžeme setkat s Mikešem nebo Pašíkem a s dalšími Ladovými postavami, které vyobrazili žáci místní školy v podchodu pod kolejištěm.

O provoz a údržbu sociálního zařízení se bude po dobu 10 let starat město Mnichovice. To na své náklady pořídilo i kamerový systém k zajištění pořádku a bezpečnosti. Do budoucna zbývá ještě dořešit parkování cestujících, kteří na zastávku přijíždějí auty. Parkoviště pro cestující má v plánu ve spolupráci se SŽDC vybudovat Město Mnichovice za přispění evropských dotací.


Ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC