Jižní částí brněnského železničního uzlu se bude jezdit rychleji a komfortněji

22.06.2015

Modřice, 22. června 2015 – Modernizaci trati v úseku mezi Modřicemi a Brnem-Horními Heršpicemi dnes slavnostně zahájila Správa železniční dopravní cesty, která je investorem stavby. Hlavním přínosem projektu bude především zvýšení traťové rychlosti, ale navíc i větší pohodlí a bezpečnost cestujících.

 

 

Modernizace trati mezi Modřicemi a Horními Heršpicemi, která je součástí brněnského uzlu, zahrnuje rekonstrukci železničního svršku a spodku, modernizaci napájecího a trakčního vedení a v neposlední řadě také zvýšení traťové rychlosti.

„Na jihomoravském koridoru nás v tomto období čeká hned několik modernizací – mezi Modřicemi a Horními Heršpicemi a pak také v úseku ze Židenic do Maloměřic. Na těchto tratích budou probíhat rozsáhlé stavební práce. Věřím, že nám cestující odpustí dočasné omezení provozu. Příjemnou odměnou jim za to bude podstatné zkrácení jízdních dob. Po dokončení stavby se traťová rychlost na jihu Brna zvýší až na 160 km/h,“ sdělil generální ředitel SŽDC Pavel Surý.

Součástí prací na zhruba tři kilometry dlouhé trati bude také posílení bezpečnostních prvků. Plánuje se rekonstrukce úrovňového přejezdu v km 138,180, který bude nově zajištěn závorami se čtyřmi výstražníky, což výrazně přispěje ke zvýšení bezpečnosti. Stavební práce dále zahrnují i modernizaci zabezpečovacího a sdělovacího zařízení.

Celkové náklady stavby s názvem Modernizace traťového úseku Modřice (mimo) – Brno Horní Heršpice (mimo) činí 242 665 286 Kč bez DPH. Investorem je Správa železniční dopravní cesty, státní organizace. Projekt je v rámci Operačního programu Doprava navržen ke spolufinancování Evropskou unií, kdy plánovaná výše příspěvku z Fondu soudržnosti představuje až 180 543 017 Kč. Národní financování projektu zajišťuje Státní fond dopravní infrastruktury. Zhotovitelem prací je Skanska a. s., jejich dokončení je naplánováno na listopad letošního roku.

 

Název stavby Modernizace traťového úseku Modřice (mimo) – Brno Horní Heršpice (mimo)
Investor stavby Správa železniční dopravní cesty, státní organizace
Zhotovitel Skanska a. s.
Termín zahájení 02/2015
Termín dokončení 11/2015
Celkové náklady stavby 242 665 286 Kč bez DPH
Plánovaný příspěvek EU 180 543 017 Kč

 


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC