SŽDC otevřela opravenou nádražní budovu v Postoloprtech

02.10.2018

Železniční stanici Postoloprty nedaleko Loun zdobí opravená nádražní budova. Osm měsíců trvající práce zahrnovaly obnovu celé fasády za 2,17 milionu korun, dodavatelem stavebních prací byla firma Strabag Rail.


„Bylo potřeba opravit a sjednotit celou plochu fasády. Stávající omítka byla otlučena na zdivo, udělaly se nové vápenné omítky, vápenocementové štuky a nátěr fasády podle architektonického návrhu. Sjednotily se šambrány kolem všech okenních otvorů a osadily parapety,“ upřesnil rozsah prací Tomáš Drmola, náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku.

Železniční stanice Postoloprty se nachází na jednokolejné trati Žatec západ – Obrnice. Denně projde nádražím cca 900 cestujících. Oprava omítky navázala na rozsáhlou opravu celé budovy v letech 2014-2016, kdy objekt dostal novou střešní krytinu, nová okna a zrekonstruovaly se prostory cestující: vestibul a veřejná WC včetně zřízení bezbariérových. Výpravní budova této železniční stanice se tak stala důstojným místem pro cestující vlakem. V návaznosti na uvedené úpravy zároveň probíhají jednání o využití aktuálně volných nebytových prostor se zástupci Policie ČR. SŽDC by tím navázala na úspěšná jednání a aktivaci pracoviště Policie ČR v Děčíně.

V Ústeckém kraji SŽDC letos dokončila práce na fasádách výpravních budov v železničních stanicích Litoměřice horní nádraží, Velké Březno a Mlýny. Zároveň se předpokládá zahájení oprav výpravních budov ve Štětí, Dolním Žlebu a další významné výpravní budovy na trati 072 Litoměřice město, a to v návaznosti na výstavbu parkovacího domu pro úschovu kol.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC