SŽDC nakoupila na burze energie pro celý resort dopravy, náklady na elektřinu a plyn klesnou o 30 milionů korun

19.07.2016

Resort Ministerstva dopravy letos znovu efektivně nakoupil energie na burze. Ministerstvo centralizovalo svoji spotřebu se spotřebou svých organizací a nakoupilo prostřednictvím Správy železniční dopravní cesty (SŽDC) na příští rok téměř 300 tisíc megawatthodin (MWh) elektřiny a více než 175 tisíc MWh zemního plynu. Nákup byl realizován v červenci na Českomoravské komoditní burze Kladno a došlo jím ke snížení nákladů celého resortu meziročně o 30 milionů korun.


„Po předloňském nákupu pro celý resort, který přinesl úsporu téměř 40 milionů korun, a po loňském nákupu, který snížil náklady o dalších 80 milionů, jsme dále zvýšili poptávané objemy u elektřiny o 24 tisíc MWh a u zemního plynu o 15 tisíc MWh. Spolu s ministerstvem a SŽDC se tak do nákupu zapojily České dráhy, a.s., Ředitelství silnic a dálnic ČR, Státní fond dopravní infrastruktury, ČD Cargo, Centrum služeb pro silniční dopravu, Řízení letového provozu ČR, Státní plavební správa, Ředitelství vodních cest ČR, Úřad pro civilní letectví, Centrum dopravního výzkumu, Výzkumný ústav železniční, a.s. a DPOV, a.s. Čtvrtým rokem energie nakupujeme na kladenské komoditní burze, která je nejkonkurenčnějším prostředím pro oblast dodávek energií,“ uvedl generální ředitel SŽDC Pavel Surý.

Energie v příštím roce zlevní proti stávajícím cenám u všech pořizovaných produktů. Nejvíce, o více než 14 procent, se meziročně sníží cena zemního plynu v režimu maloodběr. Elektřina v nízkém napětí proti letošku zlevní o 12 % a ve vysokém napětí o 8,5 %. Cena plynu ve velkoodběru bude nižší o více než 7 %.  U tohoto produktu je vzhledem k velkému objemu pořizované dodávky i největší meziroční úspora 8 milionů korun.

 


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC