V neděli začíná platit nový jízdní řád vlaků

11.12.2015

Praha, 11. prosince 2015 – V neděli 13. prosince začne platit jízdní řád železniční osobní dopravy pro rok 2016. Od tohoto data se opět rozjedou vlaky na několika přeshraničních úsecích do Německa a Polska, cestujícím také začnou sloužit nové železniční zastávky. Platnost nadcházejícího jízdního řádu skončí 10. prosince 2016.

Největší událostí je bezesporu obnovení provozu na přeshraničním úseku z Aše do Selbu-Plößbergu. Zatímco nákladní vlaky zde přestaly jezdit před dvaceti lety, pravidelná přeprava osob se sem vrací po plných sedmi desetiletích. V letním období bude možné cestovat také mezi Vejprty a Cranzahlem. Osobní vlaky spojí po několikaleté pauze také dvojici železničních přechodů mezi Českem a Polskem. Cestující tak opět dojedou z Bohumína do Chalupek a z Českého Těšína do Cieszyna. K obnovení provozu dochází i ve vnitrostátní dopravě, a to na rekonstruované trati z Mělníka do Mšena. Na trati 024 se pak vrátí vlaky i na její koncový úsek mezi Mlýnickým Dvorem a Štíty.

S příchodem nového jízdního řádu se otevírají další nové zastávky, a to především díky rekonstrukcím příslušných traťových úseků. Na východočeské trati 031 se tak stane v Opatovicích nad Labem. Hned dvě nádraží budou mít nově v pražských Běchovicích, a to díky zastávce střed, která zkrátí docházkovou vzdálenost k vlaku pro velkou část jejich obyvatel. Pohodlnější přístup k obchodní zóně na okraji Českého Krumlova zase získají cestující, kteří vystoupí na nádraží v Domoradicích.

Sestavování jízdního řádu zajišťuje Správa železniční dopravní cesty jako provozovatel železniční dopravní cesty v České republice. V letošním roce nebude vydávat knižní jízdní řád, který sloužil především pro služební potřebu. Informace o vlakových spojích všech dopravců najdou cestující na internetových stránkách www.szdc.cz nebo na vývěskách v železničních stanicích a zastávkách.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC