Nádražní budova ve Slaném má novou fasádu

16.01.2019

Právě dnes slavnostně skončila oprava výpravní budovy v železniční stanici Slaný, která probíhala od října loňského roku a zahrnovala zejména obnovu fasády budovy. Revitalizací prošla také veřejná WC, nový je venkovní mobiliář, zejména lavičky a odpadkové koše. Cena za opravu dosáhla výše téměř čtyř milionů korun.


Výpravní budova železniční stanice ve Slaném pochází z 19. století. Před několika lety byly vyměněny otvorové výplně, střešní krytina hlavní budovy, některé klempířské prvky a betonová zámková dlažba pod přístřeškem. Nyní došlo na opravu omítek a hlavní římsy, nový je obklad soklů obvodového pláště budovy. Železniční stanice dostala také nové označníky a venkovní výložníková osvětlovací tělesa. Během letošního roku se zde ještě doplní nové elektronické informační tabule. V odbavovací hale byla obnovena výmalba.

Další částí rekonstrukce nádražní budovy ve Slaném byla kompletní oprava interiéru veřejných WC, které jsou umístěny ve východní části budovy a jsou přístupné z haly. Díky novému řešení je nyní mohou používat i osoby s handicapem. Bezbariérový je také přístup do budovy ze strany nástupiště.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC