SŽDC dokončila opravu nádraží ve Štěpánově

20.09.2017

SŽDC dnes slavnostně ukončila opravu nádraží ve Štěpánově. Součástí stavby byla i úprava nevyužívaných prostor nebo čekárny pro cestující. Kompletní opravou prošlo také zastřešení budovy a změnilo se i původní značení stanice. SŽDC vynaložila do opravných prací 3,3 milionu korun. Státní organizace připravuje jen v Olomouckém kraji v následujících pěti letech revitalizace či opravy téměř padesátky nádraží.


Železniční stanice ve Štěpánově prošla v letech 2002–2004 kompletní rekonstrukcí, součástí prací byla i samotná výpravní budova. Po roce 2008, kdy zde skončila služba výpravčího, se zároveň uzavřela pokladna. V následujících letech nevyužívaná budova bohužel chátrala. Loni projevila zájem o využití prostor výpravní budovy obec, SŽDC proto zařadila její úpravy mezi prioritní stavební akce v letošním roce.

Původní výpravní budova pochází z roku 1845 a v průběhu let se postupně rozšiřovala. Zachovala si však původní architektonický ráz drážní budovy postavené z režného zdiva, které v obvodu dráhy lépe odolávalo povětrnostním vlivům a bylo méně náročné na údržbu.

„V letošním roce realizovala SŽDC ve Štěpánově opravu elektroinstalace, vytápění, veřejných toalet a sanaci proti zemní vlhkosti. Kompletní opravou prošlo zastřešení budovy, konkrétně se jednalo o výměnu střešní krytiny, klempířských prvků či opravu porušených prvků krovu a střešního bednění. Úpravou prošly také nevyužívané prostory v přízemí včetně čekárny pro cestující,“ vyjmenovává náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku Tomáš Drmola. Původní označení stanice nahradilo nové s využitím moderních LED technologií; jedná se o ověřovací provoz moderního systému osvětlení názvů železničních stanic. Celková výše opravných prací činí 3,3 mil. Kč.

SŽDC jedná se zástupci obce o možném využití nádraží pro zájmovou volnočasovou činnost obyvatel, další prostory nabídne ke komerčnímu využití. Současně se dohodla s obcí na znovuotevření čekárny pro cestující.
 


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC