Začala oprava části Posázavského Pacifiku mezi Ledečkem a Zručí nad Sázavou

26.10.2018

V polovině října začaly práce na zprovoznění části Posázavského Pacifiku mezi Kácovem a Zručí nad Sázavou. Od pondělí 29. října se začne opravovat i jeho další úsek z Kácova do Ledečka. Na přibližně 30 kilometrech trati se provede komplexní oprava železničního svršku a spodku. Náklady dosáhnou částky 616,9 milionu korun, hotovo bude do konce června příštího roku, tedy před zahájením hlavní turistické sezóny.

Součástí opravných prací bude i zřízení bezstykové koleje, která zajistí komfortnější a plynulejší jízdu vlaků. V rámci sanací a očistění skal dojde také k zvýšení bezpečnosti železničního provozu. Opravou budou eliminovány pomalé jízdy v celkové délce 8306 metrů. Cestující ocení i opravu nástupišť a osvětlení. Opraví se přejezdové konstrukce, mosty a propustky.

Na více než 115 let staré trati došlo v loňském roce k omezení dopravy, v úseku Kácov – Zruč nad Sázavou pak k úplnému zastavení provozu vlaků. Stěžejním důvodem byl zvýšený výskyt defektoskopických vad kolejnic, které nebylo možné odstranit prostou údržbou a opravami. Také větší počet pražců dosáhl hranice své životnosti, což má přímý vliv na stabilitu a kvalitu geometrické polohy koleje. Dalším důvodem zastavení provozu byly nestabilní skalní stěny v bezprostřední blízkosti trati, z nichž docházelo k uvolňování částí skalního masivu, který ohrožoval železniční provoz.

Touto opravou bude ve zmíněném úseku trať v  dlouhodobém horizontu bez jakýchkoli provozních omezení ke spokojenosti cestujících.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC