Ve Zlínském kraji půjde letos na opravy nádraží téměř 30 milionů korun

28.03.2018

V letošním roce předpokládá Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) celkové náklady na stavby nebo projektovou přípravu modernizací výpravních budov ve Zlínském kraji ve výši 29 milionů korun. Mezi největší připravované investice patří rekonstrukce nádraží v Újezdci u Luhačovic, Huštěnovicích nebo Kunovicích-Loučce. Velkou proměnou projdou také stanice a zastávky v rámci modernizace a elektrizace trati z Otrokovic do Vizovic.


„V letošním roce počítáme s realizací či zahájením projektové přípravy oprav přibližně desítky nádraží ve Zlínském kraji. Další rekonstrukce jsou součástí velkých projektů rekonstrukcí stanic či tratí. K nejvýznamnějším bezpochyby patří modernizace všech stanic a zastávek na trati z Otrokovic až po Vizovice. Kolegové z naší stavební správy chystají v následujících dvou letech také komplexní rekonstrukce Vsetína, Rožnova pod Radhoštěm a Bystřice pod Hostýnem,“ říká náměstek generálního ředitele SŽDC pro správu majetku Tomáš Drmola.

V případě připravované modernizace a elektrizace trati Otrokovice – Vizovice jsou v Otrokovicích navržena moderní nástupiště s podchodem, navíc se postaví nová výpravní budova. Ve Zlíně se vybuduje nový dopravní terminál, který řeší celý přednádražní prostor. Zahrnuje výpravní budovu, autobusové nádraží a parkovací stání. Dopravní terminál bude investicí několika partnerů. Stávající výpravní budova ustoupí modernizaci a vznikne zcela nová, propojená na navazující podchod a na nová nástupiště s výtahy. Rovněž Vizovice získají novou výpravní budovu s bezbariérovým přístupem na ostrovní nástupiště.

Správce nádraží plánuje v letošním roce opravu fasády budovy ve Starém Městě u Uherského Hradiště za téměř 4 miliony korun. Nutný zásah si vyžaduje nádraží v Kunovicích-Loučce, budově se ponechá původní ráz a odbourá se patro. Nové bude dispoziční řešení vnitřních prostor, náklady dosáhnou výše 6,8 milionu korun. Právě tato stavba je příkladem dobré spolupráce s obcí. Dráha zohlednila její připomínky k podobě přestavby nádražní budovy a obec na ně chce navázat vlastním projektem úpravy přednádraží včetně vybudování parkovacích míst a nové autobusové zastávky.  Další letos opravovaná staniční budova je v Huštěnovicích. Kompletní rekonstrukce za 9,7 milionu korun zahrnuje odbourání nevyužívaných přístaveb. A bezmála 13 milionů půjde do celkové přestavby objektu nádraží v Újezdci u Luhačovic, jejíž součástí bude i potřebný přesun dopravní technologie za demolované části objektu do nových prostor. Ve Slavičíně se opraví nádražní budova za 4,5 milionu korun.

Letos se také zahájí projektová příprava rekonstrukce výpravní budovy v Napajedlech. Vedle samotné náročné rekonstrukce se řeší její budoucí využití. Zvažuje se také případná redukce. V případě hladkého průběhu projektové přípravy se může zahájit realizace na přelomu let 2019 a 2020. Projektovat se začne také modernizace budovy v Hulíně, kde cestující dlouhodobě volají zejména po nových veřejných WC.
 

Největší plánované investice do nádražních budov ve Zlínském kraji v letech 2018 a 2019 v mil. Kč
Újezdec u Luhačovic 12,5
Huštěnovice 9,7
Kunovice-Loučka 6,8
Slavičín 4,5
Staré Město u Uherského Hradiště 4
Projektová příprava (předpoklad zahájení prací 2019, 2020) v mil. Kč
Napajedla 15,7
Hulín 1

Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC