Písek-Dobešice v provozu

07.01.2009

Nová zastávka Písek-Dobešice v provozu

České Budějovice, 7. ledna 2009 - Správa železniční dopravní cesty postavila novou zastávku Písek-Dobešice, zastávka získala všechna potřebná povolení a od 7.1.2009 na ní začnou zastavovat vlaky Českých drah. Zastávka je zastřešená, má bezbariérový přístup a vyšší nástupištní hranu pro pohodlnější nástup a výstup cestujících. Je přímo u místní průmyslové zóny, kam jezdí denně na 3 500 zaměstnanců.

První vlak pro cestující zastaví na této nové zastávce zítra ve středu 7. ledna 2009 ve 4:51 při cestě z Protivína do Březnice. Zastávka splňuje všechny parametry pro moderní cestování na železnici v 21. století. Iniciátorem stavby bylo město Písek kvůli potřebě zlepšit dopravní obslužnost místní průmyslové zóny. Z píseckého nádraží trvá cesta vlakem do průmyslové zóny jen 6 minut.

Na zastávce Písek-Dobešice budou zastavovat všechny osobní vlaky, které jezdí na trati Protivín – Písek – Březnice – Zdice. V pracovní den jich bude celkem 17 v obou směrech dohromady. Kromě toho, že je zastávka bezbariérová vznikla nová přístupová cesta pro cestující, na nástupišti jsou vodící drážky pro nevidomé i přístřešek z odolného plexiskla.

Investorem stavby zastávky je státní organizace Správa železniční dopravní cesty. Stavba železniční zastávky Písek-Dobešice je situována do mezistaničního úseku jednokolejné neelektrifikované trati. Vzniklo nové nástupiště dlouhé 60m s bezbariérovou úpravou umožňující užívání zastávky i osobami se sníženou schopností pohybu a orientace. Šířka nástupiště je 3m, výška nástupištní hrany 550mm nad temenem kolejnice. Nástupiště je osvětlené ocelovými stožárky a výbojkami 80W. Rekonstrukcí prošel také železniční svršek v místě zastávky.

Akce byla financována prostřednictvím Státního fondu dopravní infrastruktury. Celkové náklady na výstavbu představují částku téměř 6 milionů korun.

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC