Modernizace trati Votice – Benešov u Prahy: Průběh prací (duben 2012)

27.04.2012

Praha, 27. dubna 2012 ‑ Vzhledem ke klimatickým podmínkám se plánované pracovní postupy mohou plně rozvíjet, práce na modernizaci trati Votice – Benešov u Prahy jsou v plném proudu.

 

 

Hlavní práce se týkají rekonstrukce sudé kolejové skupiny železniční stanice Olbramovice, plánované do 14/5/2012, po zřízení tělesa železničního spodku probíhá pokládka železničního svršku, stavba schodišť a výtahových šachet podchodu spolu s vybavením, dokončují se práce na mostních objektech, probíhá výstavba protihlukové stěny, lemující stanici v celé délce, chránící obyvatele obce od hlukové zátěže. Probíhá výstavba osvětlovacích věží a pokládka kabelových tras, nezbytných pro zajištění provozu.

Práce pokračují také v Zahradnickém tunelu na železničním svršku a dovybavení tunelu návěstidly.

V následujícím období budou, kromě ostatních prací, nadále pokračovat práce ve výluce sudé kolejové skupiny železniční stanice Olbramovice, zejména dokončovacími pracemi na mostních objektech a pracemi na výstavbě protihlukové stěny, pracemi na železničním svršku a na trakčním vedení.

Stavební práce vyžadují nezbytné výluky železničního provozu a objížďky na okolních komunikacích. Stavba se dotýká také silničního provozu. V místech, kde se pracuje na mostních objektech, je doprava omezena, případně vedena po objízdných komunikacích.

Finanční prostředky poskytl Státní fond dopravní infrastruktury. Současně bylo zažádáno o spolufinancování tohoto projektu Evropskou unií v rámci Operačního programu Doprava, kdy pláno­vaný příspěvek z Fondu soudržnosti představuje
4 085 845 894,- Kč. Žádost o poskytnutí dotace byla předběžně schválena v listopadu 2009 Ministerstvem dopravy ČR a probíhá proces schvalování na úrovni Evropské komise.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC