Modernizace trati Votice – Benešov u Prahy: Průběh prací (červen 2012)

12.06.2012

Praha 11.6. 2012 Vzhledem ke klimatickým podmínkám se plánované pracovní postupy mohou plně rozvíjet, práce na modernizaci trati Votice – Benešov u Prahy jsou v plném proudu.

 

 

Hlavní práce se soustřeďují na zprovoznění, plánované na 29/8, první traťové koleje v úseku Olbramovice – Bystřice, procházející třemi novými tunely – Zahradnickým, Tomickým a Tomickým II. Probíhá dokončování výstavby přeložek ke zmíněným tunelům, kde už po celkové stavební připravenosti tunelů a proběhnuvší pokládce kabeláže pokračují práce na železničním spodku a svršku. Celková rekonstrukce se týká výhybny Tomice a železniční stanice Bystřice u Benešova, ze kterých vzniknou železniční zastávky. Právě v Tomicích a v Bystřici je nutná přestavba celkem tří mostních objektů, které časově limitují celkovou dobu probíhajícího stavebního postupu.

Probíhá rovněž výstavba protihlukových stěn v Bystřici, postupná výstavba podpěr trakčního vedení a kabelových tras.

Stavební práce vyžadují nezbytné výluky železničního provozu a objížďky na okolních komunikacích. Stavba se dotýká také silničního provozu. V místech, kde se pracuje na mostních objektech, je doprava omezena, případně vedena po objízdných komunikacích.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC