Přehled dlouhodobých prázdninových výluk na síti SŽDC

29.06.2017

Letní prázdniny bývají každoročně obdobím, kdy do vlaků usedají i lidé, kteří nepatří mezi pravidelné zákazníky železničních dopravců. Současně však probíhá nemalé množství výluk zapříčiněných opravnými a modernizačními pracemi. Aby cestování na výlet neprovázely nečekané komplikace, SŽDC jako správce drážní infrastruktury přináší přehled nejvýraznějších omezení, k nimž dojde na její železniční síti v průběhu července a srpna.


Praha a střední Čechy

Z důvodu rekonstrukce Negrelliho viaduktu začíná v úterý 4. července dlouhodobá výluka vlaků mezi stanicemi Praha Masarykovo nádraží a Praha-Bubny. Většina spojů ve směru na Kladno bude začínat a končit jízdu v dočasné zastávce Praha-Bubny Vltavská. Osobní vlaky a rychlíky směr Kralupy nad Vltavou budou vedeny odklonem přes Balabenku anebo Prahu-Libeň (bez možnosti nástupu a výstupu cestujících). Současně dojde ke změnám v časech odjezdů a příjezdů.

Od 26. května do 11. července probíhá výluka jedné traťové koleje mezi Čelákovicemi a Mstěticemi na trati 231. Ke stejnému omezení dojde také v termínu od 18. července do 4. srpna. 

Jednokolejný provoz je od 12. června do 20. července zaveden také kvůli rekonstrukci úseku tratě 230 z Golčova Jeníkova do Čáslavi.

Kvůli opravě mostu dojde od 1. do 30. července k přerušení vlakového provozu mezi Kladnem a Řevničovem na trati 120. Částečně v souběhu s tím proběhne také oprava traťové koleje v úseku Řevničov – Lužná u Rakovníka. Ta potrvá od 19. července do 21. srpna.  

Kvůli opravě mostu v Mladé Boleslavi pojedou v období od 5. do 23. července autobusy namísto vlaků mezi tamním hlavním a městským nádražím.

V termínech od 11. do 26. července a od 15. srpna až do 19. září bude zaveden jednokolejný provoz mezi Dobřichovicemi a Řevnicemi na trati 171, vlaky pojedou podle výlukového jízdního řádu. Důvodem bude demolice mostu a jeho náhrada novou mostní konstrukcí.

Na trati 235 z Čáslavi do Třemošnice je od 1. do 30. srpna naplánována výluka kvůli opravě mostu v úseku Skovice – Žleby.

Od 11. srpna až do 2. října bude z důvodu údržbových prací zaveden jednokolejný provoz mezi stanicemi Hořovice a Zdice. Provoz na trati 170 budou ovlivňovat také omezení spojená s rekonstrukcí stanice Beroun.

Oprava mostu a údržbové práce pak ve dnech 22. srpna až 10. září budou důvodem výluky mezi Kladnem-Dubím a Kralupy nad Vltavou.

 

Západní Čechy

Vliv na pravidelnost vlaků mají pokračující rekonstrukce stanic Plzeň hlavní nádraží a Karlovy Vary.

Jednokolejný provoz je v období od 16. června do 21. srpna zaveden na trati 130 mezi Karlovými Vary-Dvory a Chodovem. 

Od 1. července až do 29. září nahrazují vlaky autobusy v úseku tratě 149 z Mariánských Lázní do Bečova nad Teplou, a to z důvodu odstraňování propadů rychlosti.

Kvůli úpravě odvodnění nejedou v termínu 4. až 18. srpna vlaky mezi Hazlovem a Aší na trati 148.

 

Severní Čechy

Údržbové práce přeruší provoz vlaků z Liberce do Raspenavy na trati 037, a to od 5. do 24. července.

Stejný důvod bude mít výluka vlaků mezi Rybništěm a Varnsdorfem na trati 089, která se uskuteční od 12. do 30. srpna.  

Zavedení náhradní dopravy si ve dnech 31. července až 14. srpna vyžádá rekonstrukce stanice Lovosice.

 

Jižní Čechy a Vysočina

Jednokolejný provoz je kvůli rekonstrukci úseku Okrouhlice – Havlíčkův Brod zaveden už od 5. května na trati 230. Toto omezení potrvá až do 4. září.

Autobusy pojedou místo vlaků od 8. do 17. srpna kvůli výluce, která se uskuteční mezi Českými Velenicemi a Novými Hrady na trati 199. Ve dnech 10. až 14. srpna se přidá i vyloučení provozu v navazujícím úseku do Jílovic. 

 

Východní Čechy

Kvůli údržbě nepojedou vlaky od 17. července do 28. srpna na trati 017 v úseku Dzbel – Chornice – Třebovice v Čechách. 

Oprava mostů způsobí v termínu od 25. července do 3. srpna přerušení provozu vlaků mezi Borohrádkem a Týništěm nad Orlicí na trati 020.

Do třetice nahradí vlaky autobusy kvůli údržbovým pracím v traťovém úseku Chrudim město – Hrochův Týnec, které se uskuteční od 7. do 26. srpna.  

 

Jižní Morava

V termínu od 3. května až do 10. září je zastaven provoz v obou traťových kolejích v Brně mezi tamním hlavním nádražím a Židenicemi.

Hned k několika omezením dojde na trati 250. Přesně po dobu letních prázdnin dojde kvůli rekonstrukci k úplnému zastavení provozu v obou traťových kolejích mezi Tišnovem a Vlkovem u Tišnova. Po celý červenec a srpen pak bude zaveden provoz vždy pouze po jedné traťové koleji mezi Brnem-Královým Polem a Kuřimí. Ještě o pár dní déle, přesně do 8. září, potrvá stejné omezení v navazujícím úseku z Kuřimi do Tišnova.

Kvůli opravě mostu nepojedou 24. července až 16. srpna vlaky v přeshraničním úseku z Velké nad Veličkou do slovenských Vrbovců.

Autobusy nahradí vlaky také kvůli údržbovým pracím mezi stanicemi Sokolnice-Telnice a Brno hl. n., a to od 29. července do 13. srpna.

 

Střední a východní Morava

K přerušení provozu dojde v termínu od 23. do 31. července na trati 340 v úseku Ostrožská Nová Ves – Kunovice.

Oprava výhybek bude od 1. do 14. srpna důvodem výluky v traťových úsecích ze Šumperka do Libiny a do Petrova nad Desnou.

Autobusy vyjedou místo vlaků také na trati 341, kde se v době od 10. do 31. srpna uskuteční opravy traťového úseku Bohuslavice nad Vláří – Bylnice.   

 

Severní Morava a Slezsko

Od 1. července do 28. srpna je naplánována výluka na trati 310 v úseku z Valšova do Dětřichova nad Bystřicí. Důvodem je oprava mostů.

Vlaky nepojedou od 3. do 25. července také na trati 322, a to z důvodu opravy propustku (mostku) mezi stanicemi Hnojník a Dobrá u Frýdku-Místku.

Mezi Štramberkem a Veřovicemi na trati 325 pak dojde k přerušení provozu od 22. července do 30. srpna.

Posledním větším omezením bude výluka první traťové koleje mezi Albrechticemi u Českého Těšína a Chotěbuzí, která potrvá od 4. srpna až do 15. září.

 

Bližší informace o výlukách najdou cestující na stránkách jednotlivých dopravců.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC