Otevření podchodu v Přerově zvýšilo bezpečnost cestujících

26.10.2012

Praha 26. 10. 2012 – Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) zlepšila podmínky pro cestující a současně zvýšila bezpečnost ve stanici Přerov, která již několik let prochází rozsáhlou modernizací. Díky vstřícnému přístupu stavebních firem zprovoznila ve čtvrtek 25. října v poledne jeden z podchodů. Téměř o měsíc dřív, než se plánovalo, se tak pro příchod k nástupištím přestaly používat úrovňové přechody.

Mimoúrovňový přístup na jednotlivá nástupiště v přerovské stanici mělo umožnit až otevření nově vybudovaného podchodu, které se plánuje od 14 hodin 7. prosince letošního roku. Na základě dohody mezi stavební firmou OHL ŽS a SŽDC ale padlo rozhodnutí o provedení provizorních úprav v dosud nerekonstruované části starého podchodu tak, aby se mohl používat do začátku rekonstrukce jeho poslední části, která začne v březnu příštího roku.

Zpřístupnění alespoň jednoho z podchodů znamená zásadní krok ke zvýšení bezpečného pohybu cestujících v rekonstruované železniční stanici Přerov, současně se tím zrychlil přestup mezi přípojnými vlaky. Přístup podchodem je plně zastřešený a je po upravené dlažbě. Do doby otevření nového podchodu (tedy do 7. prosince letošního roku) bude ale problematičtější přístup imobilních osob na ostrovní nástupiště, protože starý podchod není vybavený výtahy a v tomto případě bude ještě několik týdnů nutné používat provizorní úrovňové přechody. Důvodem posunu termínu je vyjmutí mostního provizoria z koleje 3N nad novým podchodem, dokončení izolací a svršku s vykonáním technicko-bezpečnostní zkoušky.

Od uvedeného listopadového data až do 4. března 2013 budou moci cestující ve stanici Přerov využívat oba podchody. V době od 4. března do 24. května 2013 bude k dispozici pouze nový podchod s přístupem jen od autobusového nádraží. Následně již budou v provozu oba podchody.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC