Drážní hasiči prezentují svou techniku dětem

07.09.2016

Praha, 7. září 2016 – První zářijové týdny jsou z hlediska úrazů a dopravních nehod, jejichž účastníky jsou děti, velmi rizikové. Děti si po návratu z prázdnin znovu osvojují pravidla bezpečného chování nejen v silničním provozu. Pomoci jim v tom má zábavně-vzdělávací projekt V POHODĚ DO ŠKOLY, jehož garantem je BESIP a v rámci kterého se prezentují také hasiči Správy železniční dopravní cesty.


 „Prevence je důležitá v každém věku. Děti se vrátily z prázdnin a musí si rychle zvyknout na zásady bezpečného pohybu v blízkosti silnice či železniční tratě,“ uvádí velitel pražských hasičů SŽDC Pavel Hošek. Drážní hasiči dětem prezentují především vyprošťovací tank, který slouží například při likvidaci následků vykolejení vlaku, a další techniku. „Vysvětlujeme dětem, co všechno dělají drážní hasiči, ukazujeme jim naši techniku. Je potřeba veřejnosti od útlého věku dávat na vědomost, co jsou vlastně složky integrovaného záchranného systému a co dělají,“ dodává Pavel Hošek.

Čtyřdenní program probíhá tento týden na pražském Výstavišti Holešovice a je rozdělen na dopolední a odpolední blok. Dopoledne je určeno hlavně školám, odpoledne pak pro celé rodiny. Děti si zábavnou formou připomenou základní pravidla správného chování nejen v silničním provozu, např. bezpečné přecházení, jízda na kole podle pravidel, správná výbava cyklisty, zásady chování při cestě hromadnou dopravou.
 


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC