Simulace střetu na přejezdu

23.10.2009

Další díl pořadu Stop! České televize a oddělení BESIP Ministerstva dopravy je zaměřený na prevenci nebezpečného chování některých řidičů na železničních přejezdech

Plzeň, 22. října - Správa železniční dopravní cesty, státní organizace ve spolupráci s akciovou společností České dráhy vyšla vstříc produkčnímu týmu preventivně zaměřeného pořadu STOP! a připravila podmínky pro realizaci takto náročného natáčení reálného střetu osobního auta na železničním přejezdu. To proběhlo v České republice poprvé. Garantem projektu bylo oddělení BESIP Ministerstva dopravy České republiky.

Dopravní nehoda na železničním přejezdu

  • Místo: Uzavřený areál DKV, technologická kolej, simulace železničního přejezdu.
  • Aktéři: Lokomotiva řady 750 a osobní automobil řízený figurínou.
  • Rychlost v okamžiku střetu na přejezdu:  25 km/hod.

Akce se uskutečnila v DKV Plzeň – ČD a. s. Také touto formou realizační tým děkuje všem zaměstnancům ČD a. s., kteří se na přípravě a realizaci projektu podíleli a bez jejichž úsilí a ochoty by nebylo možné tento preventivně zaměřený projekt České televize uvést v život. Pěvně věříme, že také tento další díl pořadu STOP! České televize a Besipu pomůže v prevenci nebezpečného a nezodpovědného chování některých účastníků silničního provozu na železničních přejezdech.

Reportáž

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC