Zastávka Smržovka-Luční v provozu

07.01.2010

Nová zastávka Smržovka–Luční už slouží cestujícím

Smržovka, 7. ledna 2010 - Zkušební provoz začal 1. ledna 2010 na nově vybudované železniční zastávce Smržovka-Luční na trati Harrachov - Tanvald - Liberec. Umožní lepší dostupnost železniční dopravy ze centra města Smržovka - sídliště Luční a blízké občanské vybavenosti. Zastávka, která je umístěna mezi stanicí Smržovka a zastávkou Smržovka-střed, je součástí projektu Zlepšení dopravní obslužnosti území Mikroregionu Tanvaldsko, který podpořila Evropská unie částkou 25,7 milionů a výraznou měrou se na něm podílelo město Smržovka.

"Nová zastávka přispěje ke zkvalitnění dopravní obslužnosti v našem městě," řekl Marek Hotovec, starosta města Smržovka. Prvním spojem, který ve Smržovce - Luční zastavil byl na Nový rok v 5 hodin 52 minut osobní vlak z Tanvaldu do Liberce. Na zastávce budou zastavovat všechny osobní a spěšné vlaky jezdící na trati Harrachov – Tanvald – Liberec.

"Další tři nové zastávky budou postaveny a začnou sloužit v tomto roce v Desné a ve Velkých Hamrech. Projekt 'Zlepšení dopravní obslužnosti Mikroregionu Tanvaldsko' počítá s výstavbou nejen čtyř nových zastávek na železnici, ale také s modernizací 19 autobusových zastávek,“ uvedl Martin Seep, náměstek hejtmana pověřený vedením resortu dopravy Libereckého kraje. Krajský úřad se finančně podílel z 50% na nákladech dokumentace.

Zastávka splňuje všechny parametry pro moderní cestování na železnici. Vzniklo nové nástupiště, dlouhé 60 metrů a široké 3 metry. Čekárna je dřevěná stavba s prosklenými plochami na stěnách a pultovou střechou. V rámci stavby se rovněž vybudoval přístupový chodník, veřejné osvětlení, vznikla zeď nutná pro rozšíření prostoru nástupiště směrem ke Smržovskému potoku a části přístupového chodníku v délce 108 metrů.

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC