Správní rada SŽDC projednala přípravu a realizaci oprav nádraží

27.09.2016

Praha, 27. září 2016 – V červenci převzala Správa železniční dopravní cesty část závodu Českých drah. Dlouho očekáváná transakce běžela podle harmonogramu a k poslednímu srpnu byl celý proces zdárně ukončen. Pod správu státní organizace přešlo 1 575 budov. Správní rada pak v krátkém čase projednala plány oprav výpravních budov. Do konce roku proběhnou na osmdesátce nádraží a vyjdou na 166 miliónů korun.


„Společenská očekávání spojená s převodem nádraží z ČD do majetku SŽDC jsou značná. Proto chceme komunikovat program postupné stavební obnovy českých nádraží a vysvětlit zvolený postup prací s ohledem na možnosti a podmínky, které SŽDC jako státní organizace a provozovatel dráhy má,“ vysvětluje předseda správní rady Vladimír Novotný.

SŽDC zahájila přípravu a realizaci drobných opravných prací do konce letošního roku v celkové hodnotě 166 miliónů korun. „Jedná se především o opravy akutního charakteru, jejich realizace bude prvním příkladem dlouhodobé vize SŽDC uvést osobní nádraží do dobrého technického, provozního i estetického stavu,“ doplňuje Novotný. Zpravidla půjde o výměnu oken a dveří, opravy přístřešků, střešních krytin a fasád. Upravovat se budou i prostory pro cestující, například interiéry čekáren, nádražních hal či sociálních zařízení. Do konce roku se vylepší přesně osmdesátka nádraží ve všech krajích.

V rámci převodu převzala SŽDC k několika připravovaným stavbám projektovou dokumentaci s platným stavebním povolením. Kompletní modernizace tak čeká v příštím roce výpravní budovy v Břeclavi, Kuřimi, Hradci Králové, Turnově, Lipníku nad Bečvou, Přerově a Sokolově. Předpokládané náklady činí 198 miliónů korun.

Plány pokračují i v případě myšlenky umísťovat úřady do drážních budov. SŽDC již úzce spolupracuje se zástupci Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.

Vedení společnosti se pochopitelně intenzivně zabývá plány oprav v dalších letech. Konkrétní podoba a harmonogram stavebních akcí při modernizaci nádraží vzejdou z podrobné analýzy. Cílem je realizovat investice do nemovitostí komplexně, tedy řešit celý prostor stanic a přednádraží.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC