Studenti si vyzkoušeli profesi výpravčího

11.11.2016

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) nabízí už od loňského roku možnost vyzkoušet si některé drážní profese. Díky projektu Staň se na jeden den… dostávají studenti možnost navštívit vybraná pracoviště správce drážní infrastruktury a poznat, co práce na dané pozici obnáší.

Už dvakrát mohli mladí lidé blíže poznat práci drážních hasičů, ve středu 9. listopadu následovala profese výpravčího. Celý den začal pro desítku vybraných zájemců, kteří splnili vstupní podmínky, ve Střední škole elektrotechniky a strojírenství v Praze-Záběhlicích. Zde byla na programu ukázka řízení provozu v dopravním sále a simulované řízení provozu pražského hlavního nádraží, k simulátorům usedli samozřejmě i všichni účastníci projektu.

Následoval přesun do skutečné dopravní kanceláře na hlavním nádraží v Praze, kde mohli vše vidět v reálných podmínkách. Poslední zastávka byla naplánována do stanice Praha-Horní Počernice, kde je tamní výpravčí seznámila s obsluhou staršího typu zabezpečovacího zařízení.

Připomínkou zajímavé exkurze zůstane pro každého účastníka projektu červená čepice, která k výpravčím neodmyslitelně patří. Organizátoři akce věří, že brzy někteří ze zúčastněných rozšíří řady SŽDC.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC