Dárek pro cestující veřejnost: Příjezdy a odjezdy vlaků online přímo na webu SŽDC

13.04.2012

Praha, 13. 4. 2012 – Okamžitá a přesná informovanost cestující veřejnosti o vlakových spojích je hlavním motivem k realizaci a spuštění nové webové aplikace zobrazující aktuální stav příjezdů a odjezdů vlaků v jednotlivých železničních stanicích přímo na webových stránkách SŽDC. Projekt online zobrazení staničních informačních tabulí (SIT) je od 15:00 nyní aktuálně přístupný z titulní strany www.szdc.cz nebo na adrese: http://provoz.szdc.cz/Tabule/default.aspx

K realizaci projektu přispěly četné požadavky cestující veřejnosti na poskytování dat o odjezdech a příjezdech vlaků od všech dopravců působících na síti SŽDC v rámci České republiky, tedy nezávisle a objektivně. Inspirací pro nás byla veřejně přístupná data odletů a příletů letadel z letiště Praha Ruzyně.

Příprava dat a spojujících aplikací začala v lednu tohoto roku. Data ve spuštěné aplikaci mají jednotnou grafiku na rozdíl od zobrazení v různých stanicích z důvodu různorodosti provozovatelů informačních systému v jednotlivých stanicích. Každý dodavatel dat má jiný typ zobrazovacích jednotek, rozdílnou grafickou podobu a rozsah poskytovaných informací. Důvodem pro sjednocení webové aplikace je především přehlednost pro cestující veřejnost.

Připravujeme další rozšíření systému, například řazení vlaku, jeho aktuální polohu, jména dopravců, případně další doplňkové informace. Do budoucna počítáme také s napojením sytému například na aplikaci IDOS nebo implementaci do prostředí mobilních softwarových aplikací.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC