SŽDC se zaměřila na školáky. Hledá mezi nimi talentované pracovníky do provozu.

25.06.2014

Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) připravila na 25. 6. 2014 celodenní akci s názvem „Student Cup SŽDC“. Jde již o druhý ročník akce, jejímž cílem je zvýšit zájem studentů o technické studijní středoškolské obory a zároveň zábavnou formou představit drážní profese. Správce železnice se tak snaží najít budoucí zaměstnance právě do personálně problematických technických oborů. Student Cup SŽDC je proto zaměřen na studenty 8. a 9. tříd základních škol, kteří se budou rozhodovat v nejbližších týdnech o svém budoucím povolání.

Akce je průlomová nejen z pohledu samotné SŽDC, ale i na poli českého školství a personalistiky. „Není zatím zcela běžné, aby se státní instituce této velikosti a významu takto široce představovala studentům technické studijní obory a aktivně jim tak nabízela spolupráci,“ uvedl ředitel personálního odboru Pavel Koucký.

Na studenty z desítek pražských škol, čekali kromě sportovních disciplín a vědomostních testů i zástupci středních škol s prezentací svých technických oborů nebo personalisté správce dráhy s představením železničních profesí. Ty pak doprovodili i figuranti v jednotlivých pracovních uniformách výpravčího, signalisty, operátora nebo hasiče.

„Chceme dětem ukázat, jaké uplatnění nabízíme pro absolventy technických oborů. To, že zajímavá budoucnost je i mimo nyní velmi preferované humanitní studijní směry,“ popsal záměr generální ředitel SŽDC Pavel Surý.

Ideální budoucí kolegy zde budou hledat i drážní hasiči, kteří na akci připraví kromě praktických ukázek své činnosti i tělesné a vědomostní testy zaměřené na jejich práci. Podobné testy zdatnosti musí zvládat každý z nich. Děti si tak mohou vyzkoušet, nakolik by v nich uspěly.

„Projekt se nám osvědčil. Na loňský ročník máme od škol i dětí velmi příjemnou zpětnou vazbu. Máme proto vidinu akci modifikovat pro potřeby konkrétních jednotlivých krajů a našich organizačních jednotek,“ nastínil plány SŽDC do budoucna generální ředitel SŽDC.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC