SŽDC udržuje přes nepříznivé počasí sjízdnost tratí na celé železniční síti ČR

10.01.2017

Od minulého týdne, kdy Česko zasáhlo silné sněžení a o víkendu především ve východní části republiky silné mrazy, zajišťuje Správa železniční dopravní cesty sjízdnost všech tratí bez větších omezení.


Provoz na hlavních tratích byl po celou dobu plynulý. Případné komplikace měly spíše lokální charakter a týkaly se jednotlivých úseků zpravidla regionálních tratí, například na Liberecku. Větší množství sněhu komplikovalo dopravu v některých stanicích díky zapadaným výhybkám, nejcitelněji v průběhu soboty v Hradci Králové, což si vyžádalo zpoždění vlaků dálkové i regionální dopravy. O víkendu vyjížděli naši zaměstnanci také k lomům kolejnic, v některých případech se jednalo o preventivní opatření vyvolané poruchou zabezpečovacího zařízení, což se také dotklo v sobotu v brzkých ranních hodinách hlavní tratě Plzeň – Chrást u Plzně. Od neděle je situace stabilizovaná bez významných omezení.

SŽDC klade zvláštní důraz na zajištění provozuschopnosti v zimním období, kdy je třeba zajistit sjízdnost tratí při zvýšeném sněžení a při minusových teplotách. V případě zhoršených klimatických podmínek aktivujeme stovky zaměstnanců, kteří jsou dle potřeby povoláni do zaměstnání. V pohotovosti jsou také dodavatelé služeb, kteří zajišťují například úklid sněhu ve stanicích, podchodech apod. Probíhají pravidelné, důkladné kontroly železniční infrastruktury, a to jak samotných kolejí, tak i výhybek či trakčního vedení, izolátorů a dalších součástí.
 


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC