Správa železniční dopravní cesty a Ministerstvo dopravy České republiky zahájily důležitou část transformace české železnice

21.10.2010

Praha, 21. října 2010 - Strategické rozhodnutí Ministerstva dopravy ČR urychleně dokončit transformační proces vnímá SŽDC jako jasný signál, že je třeba transformaci železnice České republiky dokončit tak, jak byla v roce 2003 nastartována.

Na základě zákona číslo 77/2002Sb. bylo již před osmi lety rozhodnuto, mimo jiné i v souladu s požadavky Evropské unie, o oddělení národního dopravce od železniční infrastruktury České republiky. Cílem je zejména zajištění rovného přístupu všech dopravců na železniční síť a tím vytvoření konkurenčního prostředí.

Předchozí vedení ministerstva dopravy v minulých letech kolem dokončení transformace přešlapovalo a od posledního převodu správcovských krajských jednotek (SDC) zajišťujících provozuschopnost dráhy k 1. 7. 2008 – uplynuly již více jak dva roky.

Převedením činností souvisejících s obsluhou dráhy na SŽDC coby moderního manažera železniční infrastruktury bude vytvořen kompaktní celek. Výsledkem bude kromě zvýšení flexibility organizace železniční dopravy v ČR snížení nákladů na železniční provoz. To zajistí právě možnost primární kontroly nad využitím finančních prostředků v rámci obsluhy dráhy.


Diskuse

Co bude s nemovitostmi ČD?

21. 10. 2010 | masinfira

Aby mohl být vytvořen kompaktní celek, musely by se pod stát, resp. správce SŽDC, převést také pozemky a budovy ve stanicích, jež v současnosti patří Českým drahám.

Vložit příspěvek
Vyjma zvýrazněných, příspěvky v diskusi nevyjadřují stanovisko SŽDC.

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC