Správa železniční dopravní cesty snížila cenu za dodávky zemního plynu o 6 milionů korun

27.06.2014

Správa železniční dopravní cesty nakoupila dodávky zemního plynu pro generální ředitelství, sedm oblastních ředitelství (v Praze, Plzni, Hradci Králové, Ústí nad Labem, Brně, Olomouci a Ostravě), tři technické ústředny dopravní cesty a své další organizační složky na energetické burze. Ušetřila tím miliony.

„Na energetickém trhu Českomoravské komoditní burzy Kladno uzavřela SŽDC kontrakt na téměř 26 tisíc megawatthodin zemního plynu pro druhé pololetí letošního roku a první polovinu roku 2015. Proti současným cenám dosáhla úspory 6 milionů korun,“ popsal nákup generální ředitel SŽDC Pavel Surý.

Hlavní objem připadal na zemní plyn v režimu maloodběr, kde se podařilo snížit cenu meziročně o 26 procent. V režimu velkoodběr, klesla cena proti současné úrovni o 16 procent.

Správa železniční dopravní cesty je organizací, zajišťující provozování, modernizaci a další rozvoj téměř 9,5 tisíce kilometrů tratí. Snahou SŽDC je provoz tratí co nejvíce racionalizovat, tedy i snížit náklady na energetické vstupy. Nákup energií na burze je formou realizace veřejné zakázky, která je u elektřiny a zemního plynu nejefektivnější.

Na burze lze pružně reagovat na aktuální vývoj cen energií a rychle nakoupit. Ke standardům patří i okamžitá platnost a nezpochybnitelnost uzavřeného obchodu. Není třeba ani zadávací dokumentace, což také snižuje administrativní zátěž při výběru dodavatele.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC