Pokračující modernizace tratě přes Úvaly přinese změny v jízdě vlaků

27.02.2015

Praha, 27. února 2015 – Modernizace traťového úseku Praha-Běchovice – Úvaly postoupí v úterý 3. března do další fáze. Její součástí bude i oprava dvoukolejného mostu v železniční stanici Úvaly, která přinese výrazné snížení kapacity trati. Z tohoto důvodu dojde k redukci vybraných vlakových spojů přes tuto stanici.  

Práce v rámci nejbližší stavební etapy ve stanici Úvaly jsou naplánovány do 29. června 2015. Jejich součástí bude především rekonstrukce dvoukolejného mostu spojená s opravou mostní klenby. Kromě toho se zde bude modernizovat zbývající část kolejiště a podchod směrem k současné výpravní budově.

Změny v jízdě vlaků na trati mezi Prahou a Kolínem byly připraveny v souladu s ročním plánem výluk. Na základě technologického vyhodnocení výše uvedené akce přijala Správa železniční dopravní cesty (SŽDC) po dohodě se zúčastněnými dopravci opatření v podobě úpravy jízdních řádů. Téměř u všech regionálních vlaků došlo ke změně jejich časové polohy. Celkem 75 spojů dálkové dopravy pak pojede po odklonové trase přes Lysou nad Labem. Vlaky, které obsluhují stanici Praha-Libeň a budou vedeny odklonem, zastaví pro nástup a výstup cestujících ve stanici Praha-Vysočany.

SŽDC připravila všechna dopravní opatření ve spolupráci s dopravci nejen s ohledem na technické možnosti infrastruktury v době omezení provozu, ale zároveň s přihlédnutím na přepravní proudy cestujících zejména v dálkovém segmentu dopravy. Ráno a v dopoledních hodinách jsou proto po trati Praha – Kolín přes Úvaly, která je kratší a rychlejší než odklonová trať přes Lysou nad Labem, vedeny prioritně vlaky směrem do Prahy. V odpoledních hodinách jsou pak přes Úvaly vedeny prioritně vlaky v opačném směru.

O změnách v jízdě vlaků, které nastanou od 3. března, již SŽDC informuje cestující ve všech dotyčných stanicích, a to jak zveřejněním výlukových jízdních řádů, tak prostřednictvím hlášení staničního rozhlasu. Pro aktuální informace o vedení vlaků doporučujeme všem cestujícím sledovat se zvýšenou péčí stránky jednotlivých dopravců.


Soubory ke stažení

Tisková zpráva ke stažení pdf

 

Recepce (Praha):
Tel.:+420 222 335 711
(POUZE Po–Pá 7:00–15:00)

 

Datová schránka:
uccchjm
Kontaktní formulář
Další kontakty
 

epodatelna@szdc.cz Copyright © 2009-2012 SŽDC